تهدیدکننده نمایندگان مجلس احضار شد

0
۸۸۸ بازدید

#شناسایی یکی از #عاملان_ارسال #پیامک‌های #تهدیدآمیز به #نمایندگان #مجلس
#تهدیدکننده #نمایندگان مجلس #احضار شد
#ایران #لایحه #الحاق #ایران به #کنوانسیون #مبارزه_با #جرائم_سازمان‌یافته #فراملی #(پالرمو)

شناسایی یکی از عاملان ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس
تهدیدکننده نمایندگان مجلس احضار شد

بیش از یک ماه از انتشار خبر شناسایی یکی از عاملان ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس گذشته و اکنون معاون سیاسی استانداری مشهد  خبر احضار او را داده است.
خیلی وقت نیست که آتش توپخانه مخالفان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) علیه خانه ملت خبرساز شده است. نمایندگان از پیامک‌هایی صحبت می‌کردند که آن‌ها را تهدید و تحقیر می‌کرد. چیزی نگذشت که نمایندگان خبر دادند، کد اغلب شماره‌هایی که پیامک‌ها از آن‌ها فرستاده شده، مربوط به مشهد است؛ این خبری بود که علیرضا رحیمی، نماینده تهران منتشر و گروه دیگری از بهارستانی‌ها، ازجمله بهروز نعمتی، عضو هیأت رئیسه مجلس آن را تأیید کردند.
علی مطهری، نائب رئیس مجلس نیز سرنخ دیگری در این باره داده و به تابناک گفته که گویا عاملان این پیامک‌ها، همان کسانی هستند که به کنسولگری عربستان در مشهد حمله کردند.
**احضار عامل پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان
بعد از انتشار این اخبار بود که محمدرحیم نوروزیان، معاون سیاسی استانداری مشهد پرده از این ماجرا برداشت و برای اولین بار خبر از پیگیری و شناسایی عاملان آن داد. به گفته وی، زنی شناسایی شده، اما خبری مبنی بر دستگیری‌اش وجود ندارد.
حالا یک ماه بعد از انتشار این خبر، نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره پیگیری ماجرای این پیامک‌ها و منبع آن در مشهد، خبر تازه‌ای می‌دهد. به گفته وی، یکی از دستگاه‌های امنیتی، این خانم را شناسایی کرده است. نوروزیان می‌گوید: تا جایی که بنده اطلاع دارم این خانم احضار شده و توضیحاتی از ایشان خواسته‌اند. اقداماتی نیز در این زمینه انجام داده‌اند، اما بنده از آن‌ها مطلع نیستم.
** قول لاریجانی برای پیگیری‌های هیات رئیسه
البته ماجرا محدود به پیگیری‌های استانداری مشهد نمی‌شود. علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه بررسی لایحه پالرمو که ۲۰ خردادماه برگزار شد، در واکنش به تذکر علی ادیانی، نماینده قائم‌شهر که با استناد به ماده ۱۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس به این اقدام اعتراض کرد و شأن نمایندگی را اجل از این رفتارها دانست، گفت: « معتقدم این موضوع باید در هیأت رئیسه بررسی شود تا برای آن چاره‌ای یافته و مانع از ادامه پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان شویم، چرا که برخی‌ها از طریق پیامک‌ها مانع از تفقد نمایندگان در موضوعات مختلف می‌شوند.»

علاوه بر این، علی مطهری، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره به تابناک گفت: «باید پیگیری اطلاعاتی و امنیتی خاصی روی این پیامک‌ها صوت گیرد تا منشأ اصلی آن پیدا شود. حتی اگر لازم است، باید پیگیری‌های قضایی انجام گیرد. چراکه در برخی از این پیامک‌ها به نماینده‌های مجلس هم توهین شده است»
**دریافت ۶۰۰ پیامک تهدید
در روزهای پایان خرداد خبری منتشر شد مبنی بر حاشیه‌های بررسی لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم؛ جرئیات جدید از پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس پیگیری‌های علیرضا رحیمی دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره مبداء پیامک‌ها، او را به مشهد می‌رساند؛ همان شهری که برخی معتقدند خواب راحت را در یکسال گذشته از چشمان دولتی‌ها و حامیانش ربوده است.
حاشیه‌های بررسی لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم؛ جرئیات جدید از پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس پیگیری‌های علیرضا رحیمی دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره مبداء پیامک‌ها، او را به مشهد می‌رساند؛ همان شهری که برخی معتقدند خواب راحت را در یکسال گذشته از چشمان دولتی‌ها و حامیانش ربوده است.
بررسی لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس کش و قوس‌های فراوانی داشت که البته تهدید نمایندگان موافق این لایحه از سوی جریانی خارج از مجلس، صدای این نمایندگان را درآورد. علاوه بر ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان موافق لایحه، معاون پارلمانی رییس‌جمهور می‌گوید که عده‌ای به دفاتر این نمایندگان رفته و آنها را تهدید کرده‌اند. لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و بررسی آن در مجلس از همان ابتدا مجلس را به دو قطب مخالف و موافق تقسیم کرد. مخالفان معتقد بودند که پیوستن به این کنوانسیون منافع کشور را به خطر می اندازد، اما موافقان، تصویب این لایحه را از این جهت به نفع منافع کشور می‌دانند که بهانه‌جویی‌های بانک‌های جهانی برای همکاری مالی با ایران به دلیل عدم شفافیت مالی را از بین می‌برد. البته تا اینجای کار همه چیز طبق روال عادی مجلس پیش می‌رود.
مصطفی کواکبیان از دریافت قریب به ۶۰۰ پیامک و پروانه مافی هم از دریافت ۱۴۰ پیامک تهدیدآمیز و حاوی کلمات توهین آمیز خبر دادند.
کواکبیان می‌پرسد که پول این‌ها (پیامک‌ها) از کجا می آید؟ و بلافاصله بدون آنکه بصورت مستقیم به مبداء ارسال این پیامک‌ها اشاره کند، می‌گوید که« البته خوب است که تشکل های بسیج دانشجویی اینقدر دغدغه مند هستند، اما من هم جانبازم و دلم برای مملکت می سوزد. چرا به ما می‌گویند به خون شهدا خیانت نکنید؟! بدانید که شهدا قطعا از اینکه آمریکا چوب لای چرخ بانک‌های ما بگذارند، ناراحت خواهند بود.» مافی نیر تصریح می‌کند که «شماره هایی که برای ما پیامک ارسال کرده اند، مشخص است و حتی معلوم است که آن ها را دسته ای برای مجموعه ای از نماینده ها ارسال کرده‌اند. چون در ابتدای برخی از آنان آمده بود که «آقای نماینده» و در برخی پیامک ها هم نام من را ذکر کرده بودند.» پروانه مافی نماینده مردم تهران در گفت وگو با ایرناپلاس در این باره می گوید: از شب قبل از طرح این لوایح در صحن علنی مجلس، بیش از ۱۴۰ پیامک برای من ارسال شد. پیامک ها تند و البته حاوی کلمات توهین آمیز بودند. از نمونه های پیامک هایی که برای مافی ارسال شده به این شرح است:«سلام؛ یادمان باشد عاقبت &#۳۹;وطن‌فروشی&#۳۹; و &#۳۹;تن‌فروشی&#۳۹; روسیاهی و خذلان است»
**آیا پیامک تهدید به نمایندگان سازماندهی شده بود؟
نمایندگان مجلس ابعاد بیشتری از ماجرای تهدید پیامکی را تشریح کرده اند. به گفته نمایندگان این پیامک ها به شکل سازمان یافته و دسته ای برای آنان ارسال شده است. یکی از نمایندگان تهران می گوید برخی پیامک ها حاوی الفاظ توهین آمیز بوده است.
اولین بار علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران از تهدید پیامکی علیه نمایندگان درباره رأی به لایحه پذیرش FATF پرده برداشت. او در توئیتر خود نوشت: «از روز گذشته موجی از تهدید و اتهام پیامکی از سوی افرادی که خود را به جامعه و بسیج دانشجویی منتسب می کنند علیه اکثر نمایندگان مجلس آغاز شده است. آنها با تهدید از نمایندگان می خواهند به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم رای ندهند، در غیر این صورت آنها را خائن به ایران می دانند.»
این پیامک ها در حالی به نمایندگان ارسال شده بود که آنان قصد داشتند در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به این لایحه رأی مثبت بدهند. بعد از رحیمی، احمد مازنی دیگر نماینده تهران نیز یکی از این پیامک‌ها را منتشر کرد. پیامک ارسال شده برای مازنی این گونه بود: « سلام خادمان مردم آیا میدانید زیرزره بین خدائید و بطرف او درحرکت پس بهوش باشین قلم تاریخ روی صفحه منتظر آری یانه شماست به FATF تاراجع به شما نظربدهد وبهشت و جهنم منتظرر که کدامشان پذیرای شما باشن و ما منتظر که از شما تشکر کنیم و یا خشممان را برشما فروبباریم انتخاب با شماست درهمه این موارد»
**شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس
بعد از آن در روزهای ابتدایی تیرماه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خبر داد که مسوولان امنیتی در خصوص ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس پیگیری‌هایی را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند.
محمد رحیم نوروزیان در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درخصوص منشاء ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس بیان کرد: همکاران امنیتی ما در خصوص ارسال پیامک‌ها به نمایندگان مجلس پیگیری‌های را انجام دادند و یک خانم را شناسایی کردند که بخشی از پیامک‌ها از ناحیه این فرد ارسال شده که با پیگیری‌های بیشتر در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=85755