معاون مدیرعامل در امور فناوری و اطلاعات بانک مسکن خبر داد

تمدید اتوماتیک کارت های بانک مسکن تا ۱۴۰۰

0
۱۴۶ بازدید

معاون مدیرعامل در امور فناوری و اطلاعات بانک مسکن با تشریح سیاست های بانک مسکن در زمان کرونا، از تمدید خودکار کارت های منقضی بانک مسکن تا انتهای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، به نقل از روزنامه جهان اقتصاد در یک سال اخیر بانک مسکن در تلاش بوده که بتواند با حداکثر توان خود، سیاست های خود را در جهت کاهش حضور مردم در شعب تقویت کند. یکی از این سیاست ها تمدید خودکار کارت های منقضی است. در جدیدترین تصمیم، پیرو دستورالعمل جدید بانک مرکزی در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و کاهش مراجعات حضوری مشتریان به شعب بانک، تمدید اتوماتیک کارت های بانکی منقضی شده بدون نیاز به مراجعه مشتری به مدت یکسال تا پایان سال ۱۴۰۰ در سامانه پرداخت با کارت اعمال می شود.

در این خصوص ساسان شیر دل، عضو هیأت عامل بانک و معاون مدیرعامل در امور فناوری بانک مسکن در گفت و گو با هیبنا توضیح داد: برای آسان تر شدن و راحتی مشتریان بانک مسکن با هماهنگی بانک مرکزی، سیاست تمدید خودکار کارت های بانک مسکن تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است. وی با بیان این که بانک مسکن در تلاش است که سیاست های غیرحضوری خود را در ماه های آتی گسترش دهد، گفت: در حال حاضر سیاست غیرحضوری افتتاح حساب برای مشتریان بانک مسکن در دستور کار قرار داده و از سوی دیگر، چشم انداز بانک مسکن این است که این رویه برای اموری نظیر اعطای تسهیلات و سایر خدمات بانکی نیز تعمیم یابد.

شیردل بعد دیگر خدمات غیرحضوری را رصد امنیت تراکنش ها در بانک مسکن عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی های بانک مسکن این است که بر روی امنیت تراکنش ها حساسیت ویژه ای دارد و افزایش خدمات غیرحضوری، شاید این ریسک را داشته باشد که امنیت تراکنش ها کاهش یابد، این در حالی است که با اجرایی کردن برخی سیاست ها نظیر اجرای رمز پویا برای تراکنش ها، این امنیت تا حدود قابل توجهی برقرار شده است. بانک مسکن نیز در تلاش است که همسو با سیاست های بانک مرکزی، رویه امنیت تراکنش بانکی را برای مشتریان این بانک افزایش دهد. عضو هیأت عامل بانک و معاون مدیرعامل در امور فناوری بانک مسکن در پایان ابراز امیدواری کرد که با این تصمیمات، خدمات غیرحضوری فعال تر از قبل شده و در نتیجه شرایط برای کاهش شیوع بیماری کرونا فراهم شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135948