تلاش انگلیس برای توافق تجارت آزاد با ترکیه

0
۱۳۵ بازدید

وزیر بازرگانی انگلیس گفت: توافقی که این هفته انتظار داریم نهایی شود، در باره جزئیات مبادلات تجاری بدون تعرفه خواهد بود و از روابط کنونی تجاری بین دو طرف حمایت خواهد کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، دولت انگلیس ابراز امیدواری کرده است بتواند پس از تکمیل روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا با ترکیه به یک توافق تجارت آزاد برسد.

لیز تراس، وزیر بازرگانی انگلیس گفته که لندن و آنکارا این هفته یک توافق تجارت آزاد می‌بندند که بر اساس شرایط بازرگانی کنونی بین دو کشور است. البته وی گفته که امیدوار است خیلی زود درباره جزئیات این توافق مذاکرات مجددی انجام شود.

وی تاکید کرد:‌ توافقی که این هفته انتظار داریم نهایی شود، در باره جزئیات مبادلات تجاری بدون تعرفه خواهد بود و از روابط کنونی تجاری بین دو طرف حمایت خواهد کرد. این توافق به هزاران فرصت شغلی در صنعت فولاد، تولید، و خودروسازی انگلیس ثبات خواهد بخشید.

تراس ادامه داد: ما به دنبال یک توافق تجارت آزاد بین ترکیه و انگلیس در آینده نزدیک هستیم. در سال ۲۰۱۹ حجم مبادلات تجاری بین ترکیه و انگلیس ۲۵.۲۵ میلیارد دلار بوده است. این پنجمین توافق تجارت آزادی است که انگلیسی‌ها در سایه روند خروج از اتحادیه اروپا به دنبال نهایی کردن آن هستند.

این کشور پیشتر با ژاپن، کانادا و سوئیس و نروژ وارد مذاکره شده و توافق کرده بود. هفته گذشته هم انگلیس توانست برای تداوم همکاری تجاری یکی از بزرگ‌ترین توافقات خود در این زمینه را با اتحادیه اروپا نهایی کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126978

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید