تلاش‌های مستمر شهرداری قم برای مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان و روشندلان/حرکت بسیاری از بوستان‌های شهر به سمت مناسب‌سازی

0
۶۱ بازدید

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با بیان اینکه در ایجاد شهر و بهسازی‌ها و طراحی معابر جدید به سمت‌وسوی خوبی برای مناسب‌سازی در حرکت هستیم، گفت: تلاش مدیریت شهری این بوده که همه افراد توانا و کم‌توان بتوانند از محیط‌های شهری استفاده کنند.

رضا خانه‌زاد یزدی در گفتگوی ویژه خبری صداوسیمای مرکز قم، در مورد تلاش شهرداری در سال‌های اخیر در زمینه مناسب‌سازی معابر و بوستان‌های ویژه روشندلان و افراد ناتوان اظهار داشت: اگرچه شرایط برای روشندلان و دیگر عزیزان که دارای مشکلاتی برای عبور و مرور بوده هنوز ایده آل نیست، ولی انصافاً در ایجاد شهر و بهسازی‌ها و طراحی معابر جدید به سمت‌وسوی خوبی در مناسب‌سازی حرکت می‌کنیم.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم افزود: تحولات خوبی در سال‌های اخیر در مناسب‌سازی معابر در جهت تردد افراد معلول و روشندلان اتفاق افتاده است و تلاش مدیریت شهری این بوده که همه افراد توانا و کم‌توان بتوانند از محیط‌های شهری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت معابر و بوستان‌ها دارای اهمیت بوده و حتی در بوستان‌ها نیز همسطح‌سازی‌هایی انجام‌شده و روشندلان می‌توانند با رمپ حرکت داشته باشند تصریح کرد: این اقدامات سبب شده تا افراد معلول قادر به استفاده از بوستان‌ها و معابر باشند.

خانه‌زاد یزدی عنوان کرد: ممکن است در بوستان‌هایی که کوهستانی بوده محدودیت‌هایی وجود داشته باشد ولی در این بوستان‌ها نیز تمهیداتی برای عبور و عبور این عزیزان اندیشیده شده و بسیاری از بوستان‌های شهر قم به سمت بهسازی رفته‌اند و شرایط بهتری داریم.

به گفته وی، شورای شهر و شهرداری، سالانه برنامه‌هایی در زمینه مناسب‌سازی معابر دارند و هرسال یک معبر را در هر منطقه برای مناسب‌سازی حرکت معلولان در برنامه داریم و به‌خصوص در هسته مرکزی شهر با بهسازی و آرام‌سازی و پیاده‌روسازی این برنامه‌ها تحقق‌یافته که بهسازی در خیابان‌های ارم و انقلاب در اطراف حرم ازجمله آن است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158423

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here