تقاضای جهانی برای نفت در اوایل ۲۰۲۲ افزایش می یابد

0
۵۵ بازدید

رئیس شرکت انرژی هس عقیده دارد تقاضای جهانی برای نفت تا پایان ۲۰۲۱ یا در سه ماهه اول ۲۰۲۲ تا ۱۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، تولیدکنندگان و تاجران نفت در یک کنفرانس صنعتی در روز دوشنبه اعلام کردند انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای نفت در اوایل سال آینده میلادی به دنبال بهبود اقتصاد جهان به سطح قبل از بحران کرونا باز گردد.

این دورنما همگام با پیش‌بینی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار دارد ولی پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی کمی متفاوت است.

گرگ هیل، رئیس شرکت انرژی هس عقیده دارد تقاضای جهانی برای نفت تا پایان ۲۰۲۱ یا در سه ماهه اول ۲۰۲۲ تا ۱۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش می یابد.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، ۹۹.۷ میلیون بشکه در روز نفت در ۲۰۱۹ در کل دنیا مصرف شده است یعنی قبل از آنکه همه‌گیری کرونا فعالیت‌های اقتصادی و تقاضا برای سوخت را کاهش دهد.

سران صنعتی در کنفرانس آسیا پسیفیک پترولیوم (اپک) اعلام کردند با وجود اینکه افزایش مداوم موارد ابتلا به کرونا در سراسر بازارها به روند بهبود تقاضا برای برخی محصولات پالایشگاهی مانند سوخت هواپیما آسیب رسانده ولی روند مصرف بنزین و دیزل رو به رشد است.

در گزارش این کنفرانس آمده است:« ما با دوره پس از همه‌گیری کرونا مواجه هستیم و یاد می‌گیریم چطور با این ویروس زندگی کنیم. تقاضا برای انرژی رو به رشد است و این یک خبر خوب برای ماست».

 انتظار می‌رود بهبود تقاضا سوددهی پالایشگاه‌ها را افزایش داده و فرصت بازگشت به سطح قبلی تولید یا تولیدات جدید را فراهم می‌کند ولی متخصصان در مورد ظرفیت مازاد پالایشگاهی و تاثیر آن بر روند بهبودی هشدار داده‌اند.

قیمت نفت خام برنت بیش از ۵۰ درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته و به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۸ رسیده است که نتیجه افزایش تقاضا برای سوخت و کاهش تولید اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس است.

شرکت گلدمن ساچز انتظار دارد قیمت نفت تا پایان سال جاری میلادی به ۹۰ دلار در هر بشکه برسد. قیمت نفت در حال حاضر کمتر از ۸۰ دلار در هر بشکه است.

اوپک پیش‌بینی می‌کند متوسط تقاضا برای نفت در ۲۰۲۲ برابر با ۱۰۰.۸ میلیون بشکه در روز باشد در حالیکه آژانس بین المللی انرژی این رقم را ۹۶.۱ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۱ و ۹۹.۴ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۲ پیش‌بینی می‌کند. تقاضای نفت در ۲۰۲۰ برابر با ۹۰.۹ میلیون بشکه در روز بود.

انتهای پیام/

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155588

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here