مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان مطرح کرد:

تفکر تعاونی، نزدیک ترین تفکر اقتصادی به جامعه اسلامی

0
۷۰۹ بازدید

تامین سرمایه اقتصادی کشور با جلب اعتماد مردم و راه اندازی تعاونی های مردمی بهترین راه غلبه بر مشکلات اقتصادی است.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، دکترمحمدرضا رضایی نژاد مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان با تاکید بر اینکه تفکر تعاونی، نزدیکترین تفکر اقتصادی به جامعه اسلامی است بیان داشت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور تعاونی می تواند یکی از ارکان کمک کننده برای حل مشکلات اقتصادی کشور باشد.

رضایی نژاد با اشاره به سخنان رهبری در خصوص اتکا به ظرفیت ها و توان داخلی خاطرنشان کرد: به جای بومی نمودن مدل های شرقی و غربی اقتصاد مانند بانک، بورس و … می توانیم با توجه به ظرفیت های بخش تعاون، الگوی داخلی خود را که ریشه فقهی و دینی دارد ارائه دهیم.

مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان عنوان کرد: همانطور که موفق شدیم در جنگ نظامی به واسطه بسیج اعتقاد مردم پیروز شویم می توانیم در جنگ اقتصادی نیز با اعتماد و سرمایه گذاری خرد مردمی، اقتصاد کشور را در قالب یک تعاونی بزرگ اداره کنیم.

 وی دیدگاه فعلی جامعه نسبت به تعاونی را سنتی و متعارف خواند و خاطرنشان کرد: شرکت های تعاونی نوع جدید که دارای ویژگی های منحصربه فرد تامین نقدینگی پروژه توسط سهامدار غیر عضو و حضور سهامداران کارآفرین می باشند می توانند بهترین مدل تامین سرمایه در کشور باشند که این امر مستلزم آن است که بتوانیم تفکر نوع جدید تعاونی را در جامعه معرفی کرده و اعتماد به تعاونی را در بین عموم مردم به وجود آوریم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126406