کد خبر: 111103
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹

تفاهم نامه همکاری میان انجمن دوستی ایران و روسیه و سازمان منطقه آزاد اروند منعقد می شود

تفاهم نامه همکاری میان انجمن دوستی ایران و روسیه و سازمان منطقه آزاد اروند منعقد می شود

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان منطقه آزاد اروند و انجمن دوستی ایران و روسیه برای توسعه ارتباطات و بهره مندی از ظرفیت های کشور روسیه و این منطقه آزاد منعقد می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سید علی موسوی اظهار کرد: امروز جلسه ای مشترک با حضور مدیرعامل و دبیر انجمن دوستی ایران و روسیه در رابطه با فراهم سازی زمینه همکاری منطقه آزاد اروند با این انجمن برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مزایای رقابتی منطقه آزاد اروند در مباحث مختلف صنعتی، گردشگری، بازرگانی و مرز آبی و خشکی آن با کشور عراق که می تواند زمینه ترانزیت کالا از روسیه به عراق را فراهم سازد و همینطور پتانسیل های روسیه در زمینه های صنعتی و سرمایه گذاری مطرح شد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند به تشریح جزئیات این تفاهم نامه پرداخت و گفت: این تفاهم نامه در رابطه با زمینه های پیشنهادی از جمله تهیه سند آینده پژوهشی سازمان منطقه آزاد اروند، تهیه گزارش اختصاری درباره توسعه تجارت با روسیه، برگزاری جلسات سرمایه گذاری با حضور سرمایه گذاران روسی در بخش های صنعت، تجارت و سرمایه گذاری و بحث گردشگری و دانشگاهی است.

وی ادامه داد: منطقه آزاد اروند با شرکت در این نشست ها، ظرفیت های خود را معرفی می کند و با استقرار انجمن دوستی ایران و روسیه در اتاق های بازرگانی و همچنین با وجود مرکز نوآوری منطقه آزاد اروند می توان از مشاوره های تخصصی این انجمن برای تبادلات تجاری بازرگانان منطقه با کشور روسیه بهره برد.

موسوی در ادامه به تفاهنامه منعقد شده میان کشور با کشورهای اوراسیا اشاره کرد و افزود: می توان از این فرصت فراهم شده برای صادرات کالاهای رقابتی منطقه از جمله خرما و صیفی جات استان خوزستان به کشورهای روسیه، ارمنستان، بلاروس و دیگر کشورهای عضو این پیمان استفاده کرد.