تفاهمنامه کشتیرانی با بانک تجارت امضا شد

0
۱۸۶ بازدید

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش همکاری های متقابل، تفاهمنامه‌ای را با یک بانک داخلی امضا کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بر اساس مفاد این تفاهم نامه مقرر شده بانک ارائه خدمات و تسهیلات بانکی را براساس آخرین سیاست های پولی و اعتباری بانک مرکزی و مطابق مقررات، ضوابط و دستورالعمل های جاری بانک به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های تابعه آن در قبال افزایش همکاری های مشترک ارزی و ریالی در دستور کار خود قرار دهد.

در این تفاهم نامه یکساله که قابلیت تمدید دارد، مقرر شده بانک طبق مقررات داخلی بانک و بانک مرکزی، خدماتی را در قالب پرداخت انواع تسهیلات، انتقال ارز و حوالجات ارزی از خارج به داخل کشور و بالعکس از طریق بانک تجارت، صدور ضمانت نامه های ریالی و ارزی و گشایش اعتبارات اسناد داخلی و خارجی به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ارائه دهد.

ارائه خدمات مرتبط با حوزه سهام و بازار سرمایه از سوی بانک به شرکت‌های گروه کشتیرانی، اعطای تسهیلات ارزی و خدمات مرتبط از محل صندوق توسعه ملی، منابع بانک و کارگزاران (داخلی و خارجی)، خطوط تأمین منابع مالی کوتاه مدت، قبول عاملیت گشایش اعتبارات اسنادی از دیگر مفاد تفاهم نامه بین بانک تجارت و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

 از دیگر مواردی که در تفاهم نامه یاد شده می‌توان به آنها اشاره کرد؛ فاینانس بین‌المللی به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های گروه در جهت توسعه ناوگان ملی کشتیرانی مطابق ضوابط است.

همچنین در راستای تسهیل عملیات ارزی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بانک موافقت کرد انجام عملیات ارزی و تأمین منابع ارزی (حوالجات ارزی، واریز، برداشت، صدور ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی، تسهیلات ارزی و عاملیت تأمین منابع ارزی) مطابق ضوابط، مقررات و دستورالعمل های بانک و بخشنامه های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده گیرد.

بر این اساس، تمرکز بخشی از فعالیت‌ها و سپرده‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های تابعه (اعم از ارزی و ریالی) نزد بانک داخلی خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=141746