تغییر ساختار عرضه‌های اولیه سهام

0
۳۹۳ بازدید

مدیرعامل بورس و اوراق بهادار با اشاره به فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران، از تغییر ساختاری نحوه عرضه‌های اولیه سهام خبر داد.

حسن قالیباف اصل در گفتگو با جهان اقتصاد عنوان کرد: با توجه به آماده بودن دستورالعمل شیوه ثبت سفارش دفتری برای عرضه‌های اولیه سهام، به محض راه‌اندازی سامانه الکترونیکی تخصیص یافته برای این معاملات، عرضه‌های اولیه به منظور کشف قیمت مناسب سهام آغاز می‌شود.

وی ضمن اعلام میانگین نسبت قیمت بر درآمدی حدود ۵ مرتبه‌ای کل بازار سهام، عنوان کرد: فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در پهنه بازار سهام در مورد سهام ارزنده شرکت‌های بورسی وجود دارد. شرکت‌های بورسی مجموعه‌ای از برترین بنگاه‌های اقتصادی کشور هستند و این در حالی است که کاهش قدرت نقدینگی در گردش شرکت‌ها و از طرفی افزایش قیمت تمام شده تولید برای آنها آزار دهنده است.

این مقام مسئول ابهام در تعیین نرخ سود تسهیلات و سپرده و نیز برخی بی‌انضباطی‌ها در شبکه پولی و بانکی از دیگر مشکلات شرکت‌ها و صنایع بورسی دانست و گفت: در کنار این موارد، موضوع کمبود نقدینگی در اقتصاد و نیز ابهام در نحوه قیمت‌گذاری برخی نهاده‌های اثرگذار از جمله نرخ خوراک مجتمع‌های پتروشیمی و یا شرکت‌های پالایشی در برآیند حرکتی نماگرهای بورس تاثیر‌گذار بوده است. مدیرعامل شرکت بورس از بازار سرمایه ایران به عنوان بازاری نوپا و جوان یاد کرد و افزود: بهترین کمکی که می‌توان این روزها برای بازار سرمایه انجام داد، شفاف شدن موضوع‌های تاثیرگذار داخلی و تصمیم‌گیری‌های واقعی کلان در حوزه‌ اقتصادی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12710