کد خبر: 2794
تاریخ انتشار: ۰۷ تیر ۱۳۹۳

تعیین سقف خرید اوراق تسهیلات خرید مسکن

تعیین سقف خرید اوراق تسهیلات خرید مسکن

گروه بازارسرمایه : فرابورس ایران اعلام کرد که اوراق امتیاز تسهیلاتی خرید مسکنی که ۴ ماه به مدت اعتبار آن‌ باقی‌مانده است، محدودیت فروش نداشته، اما برای سایر نمادها محدودیت فروش تا دو ماه پس از خرید اعمال می‌شود

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، از امروز شنبه مورخ هفتم ‌تیرماه ۹۳، محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا ۲ ماه پس از تاریخ خرید در برخی از نمادهای مربوط به آن اعمال می‌شود.
محدودیت عدم فروش خریداران اوراق تا ۲ ماه پس از خرید برای نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن که فقط ۴ ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس ایران باقی مانده است، اعمال نخواهد شد، لذا نمادهای معاملاتی به شرح زیر مشمول محدودیت مذکور نیستند.
تسه۹۰۰۴ ، تسه۹۰۰۵ ، تسه۹۰۰۶ ، تسه۹۰۰۷ ، تسه۹۰۰۸ ، تسه۹۰۰۹ ، تسه۹۱۰۱ ، تسه۹۱۰۲ و تسه۹۱۰۳. ضمناً نمادهای معاملاتی تسه۹۰۱۰ و تسه ۹۱۰۴ هریک تا تاریخ ۱۴/۰۵/۱۳۹۳ مشمول اعمال محدودیت عدم فروش هستند و سایر نمادهای معاملاتی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مشمول محدودیت فروش خریداران به مدت ۲ ماه خواهند بود.
همچنین تاکید میشود، اعتبار کلیه اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از اوراق تسهیلات مسکن شهریور ماه سال ۱۳۹۰ (تسه۹۰۰۶) به بعد، جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد در بازار فرابورس ایران است.
همچنین محدودیت سقف خرید به میزان حداکثر ۹۰ ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن اعمال می‌شود. به عبارت دیگر در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن، هر کد معاملاتی صرفاً تا سقف ۹۰ ورقه تسهیلات مسکن مجاز به ورود سفارش خرید و انجام معامله است.
متقاضیان باید،‌محدودیت مذکور را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت کنند. تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز منجر به ابطال کلیه معاملات صورت گرفته و حذف سفارش های ورود یافته شده و موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات ارجاع می‌شود.
متقاضیان خرید بیش از سقف مذکور صرفاً پس از تأیید بانک مسکن می توانند اقدام به ورود سفارش کنند.