کد خبر: 99661
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۸

تعویق یک ساله اجرائیه واحدهای تولیدی

تعویق یک ساله اجرائیه واحدهای تولیدی

دویست و هشتاد و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس به ریاست معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن وتجارت در شهرستان سپیدان برگزارشد.

به گزارش شاتا، این مراسم که باحضور فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صمت، سیدعلاالدین خادم نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی، احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس، کریم عربی مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری فارس وعبدالحمید اخلاصی معاون امور صنایع سازمان صنعت ،معدن فارس و نیز برخی مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان و شهرستان سپیدان و فعالان صنعتی استان برگزارشد، مشکلات ۱۴واحد صنعتی بررسی و رسیدگی شد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم و افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه خبر داد و گفت: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه رونق تولید را فراهم کنیم.

فرشاد مقیمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که در شهرستان سپیدان برگزار شد، اظهار کرد : افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه از مصوبات سران سه قوه بوده و در راستای حمایت از بنگاه‌های تولیدی و ارتقا تولید و اشتغال صورت گرفته است.

به گفته وی، واحدهای تولیدی در صورت ارتقا وضعیت تولید و تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می‌توانند نسبت به افزایش زمان تقسیط مالیات مطابق مصوبه اخیر سران سه قوه اقدام کنند.

مقیمی در ادامه با بیان اینکه باتوجه به تغییرات محیط کسب وکار ،با پیشنهاد ستاد ملی تسهیل ورفع موانع تولید به سران قوا، در زمینه ارائه تضامین از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تسهیل ایجاد شده است، گفت: بر اساس مصوبه جلسات سران قوا، در سال ۱۳۹۸بنگاه های تولیدی برای ارائه تضامین برای اخذ تسهیلات، اگر قصدافزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها داشته باشند بدون پرداخت مالیات می توانند نسبت به این کار اقدام کنند .

معاون وزیر صمت در ادامه از تعویق یک ساله اجرائیه های بنگاه های تولیدی توسط بانک ها و سایر دستگاه های خدمات رسان خبر داد و گفت: با تایید برنامه تولید و تثبیت اشتغال بنگاه تولیدی توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اجرائیه های واحد های تولیدی به مدت یک سال به تعویق می افتد.

وی همچنین از اهتمام وزارت صمت برای حمایت از تولید داخل خبر داد و گفت: باتصویب اصلاحیه جدید قانون حداکثر استفاده ار توان داخل، که اخیرا ابلاغ شده، حق واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود را نداریم و این موضوع را باید بعنوان یک اصل بپذیریم.

وی افزود : در این زمینه بزودی سامانه ای با هدف شفاف سازی و جلوگیری از فساد رونمایی خواهد شدکه در این سامانه تمامی تولید کنندگان کشور، مشخصات فنی محصولات تولیدی خود را اظهار خواهند کرد تا پس از بررسی ها ، ثبت سفارش واردات کالاهای تولید داخل ، بسته خواهد شد.

فرشاد مقیمی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید، افزود : کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در دو سطح ملی و استانی فعالیت می‌کند و مشکلات تولیدکنندگان در سراسر کشور از طریق ستاد‌های استانی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور گزارش می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: این مشکلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با حضور معاونان و نمایندگان وزارتخانه‌های مختلف، سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی مورد بررسی قرار می گیرند تا پس از طبقه بندی و درجه اهمیت، پیگیری و حل و فصل شوندکه در این زمینه پیشنهادات موثر صنعتگران نیز ستاد ملی تسهیل ورفع موانع تولید مطرح تا چنانچه نیاز به اخذ مجوز یا مصوبه قانونی باشد اقدام شود.