تعارض بین وزارت ارتباطات و مخابرات مشهود است

0
۴۳۰ بازدید

سخنگوی کمیسیون ویژه اصل۴۴: ادعای زیان‌دهی مخابرات مورد تایید نیست

نماینده مردم مسجدسلیمان گفت: حقوق و هزینه‌های بالای شرکت مخابرات ثابت می‌کند که این شرکت زیان‌ده نیست.

اسماعیل جلیلی در گفتگو با مهر در خصوص جلسه روزدوشنبه کمیسیون ویژه اصل ۴۴گفت: در ابتدای جلسه گزارش کارگروه رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۳قانون سیاست های کلی اصل ۴۴قانون اساسی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم مسجدسلیمان افزود: سازمان های توسعه ای علی رغم اینکه به لحاظ قانونی محدودیتی ندارند، اما در ایجاد زیرساخت در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم اقدام جدی انجام ندادند.

سخنگوی کمیسیون ویژه اصل ۴۴با اشاره به حضور واعظی، وزیرارتباطات در کمیسیون ویژه تصریح کرد: به گفته وزیر ارتباطات، پروژه توانا به عنوان یک پروژه ملی که تبادل داده های ملی را مدیریت می کند، در حال اجرا است. این پروژه مبتنی بر توانمندی های ملی است و محیط امن و پایدار در سطح ملی ایجاد می‌کند و در پدافند غیرعامل کمک شایانی به کشور خواهد کرد.

وی با اشاره به انتقاد نمایندگان از توسعه زیرساخت های تلفن ثابت، همراه و اینترنت در مناطق کمتر توسعه یافته گفت: وزارتخانه علی رغم تکالیف قانونی که دارد به صورت متوازن در همه مناطق در راستای توسعه زیرساخت ها سرمایه گذاری نکرده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، نمایندگان معتقد بودند در راستای خلق ثروت در وزارت ارتباطات کاری صورت نگرفته است و شرکت مخابرات در ارائه خدمات و قیمت خدمات روش نامناسبی را در پیش گرفته است.

جلیلی با بیان اینکه بحث فروش شرکت مخابرات نشان از تعارض بین وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات است، اظهار کرد: شرکت مخابرات با این توجیه که تلفن ثابت زیان‌ده بوده و همراه اول سودده بوده است، به توسعه تلفن های ثابت نمی پردازد.

سخنگوی کمیسیون ویژه اصل ۴۴تصریح کرد: به گفته واعظی، سود همراه اول آنقدر بالا است که انواع و اقسام شرکت ها و بانک ها را خریداری کرده، بنابراین ادعای شرکت مخابرات مبنی بر زیان‌دهی مورد تایید نیست. مخابرات باید سود دولت، سود سهام عدالت و بدهی های خود را به دولت پرداخت کند.

جلیلی با بیان اینکه وزیر ارتباطات اعلام کرد شرکت مخابرات با استناد به مصوبه شورای رقابت اقدام به افزایش تعرفه ها کرده است، توضیح داد: به گفته واعظی، اشکال اصلی در واگذاری مخابرات این بوده که همه تجهیزات، تاسیسات و ایستگاه ها واگذار شده است و از انحصار دولت درآمده و انحصار جدیدی ایجاد شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13559