تصویب بسته کمک اقتصادی آمریکا کمک به تقویت تقاضا برای انرژی

0
۲۷۵ بازدید

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۱.۰۱ درصدی ،و ۴۹سنت افزایش داشت و به قیمت ۴۹دلار رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش۱.۲۶درصدی وبا ۵۵ سنت افزایش به ۴۴ دلارو ۴سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش۱.۳۰درصدی وبا ۶۵سنت افزایش به۵۰دلارو۶۶سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در آمریکا و اروپا برای دومین روز متوالی کاهش پیدا کرد.

افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهانی باعث تجدید قرنطینه ها شامل تدابیر سخت گیرانه در ایالت کالیفرنیای آمریکا و همچنین آلمان و کره جنوبی شده است.

لاچلان شاو، مدیر تحقیقات کالا در بانک ملی استرالیا اظهار کرد: وضعیت پاندمی در نقاطی در آمریکا و بخشهایی از اروپا بسیار مختل کننده باقی مانده است.

کالیفرنیا روز دوشنبه تحت فرمانی خواستار تعطیلی فروشگاهها و در خانه ماندن مردم به مدت سه هفته شد.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت خدمات مالی اکسی کورپ، کالیفرنیا یکی از بزرگترین ایالتهای مصرف کننده سوخت در آمریکا تا کریسمس در قرنطینه خواهد بود که برای بازارهای نفت منفی است.

منابع دولتی در فرانسه اظهار کردند که این کشور ممکن است تسهیل بخشی از محدودیتهای قرنطینه را با توجه به این که روند نزولی موارد جدید ابتلا یکنواخت شده است را به تاخیر بیاندازد.

در پی صعود هفته گذشته قیمتهای نفت که تحت تاثیر توافق اوپک پلاس برای افزایش تدریجی تولید و عرضه واکسن کووید ۱۹ بود، تحلیلگران اکنون به تلاشهای قانونگذاران آمریکایی برای تصویب بسته کمک اقتصادی جدید معطوف شده اند. این بسته برای تقویت رشد مشاغل که به نوبه خود روی تقویت تقاضا برای انرژی تاثیر دارد، ضروری است.

آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکا روز سه شنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم و روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود و تحلیلگران پیش بینی می کنند کاهش ذخایر نفت و افزایش ذخایر فرآورده های نفتی در هفته گذشته را نشان دهد.

بر اساس گزارش رویترز، صعود ارزش دلار در معاملات روز جاری عامل دیگری بود که در کاهش قیمتهای نفت تاثیر داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=123765

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید