تزریق یک و نیم میلیارد دلار بودجه دولتی برای خرید هواپیما

0
۳۶۳ بازدید

راه حل سرپرست سازمان هواپیمایی برای جبران کمبود نقدینگی ایرلاین ها

گروه امورزیربنایی- سرپرست سازمان هواپیمایی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه مشکل نقدینگی ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید چگونه حل می‌شود گفت: سالانه یک و نیم میلیارد دلار از بودجه دولت باید به ایرلاین‌ها برای خرید هواپیماهای جدید تزریق شود.

محمد خداکرمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیشنهادات زیادی از سوی شرکت‌های سازنده هواپیما، تاسیسات فرودگاهی و ناوبری مواجه شده‌ایم گفت: باید این پیشنهادات برای نوسازی و جوان‌سازی ناوگان هواپیمایی بررسی و اولویت‌بندی شود.

وی با تاکید براینکه با ورود هواپیماهای جدید میانگین سن ناوگان پایین می‌آید گفت: تنوع هواپیماها هم برای ما مهم است و از نظر کمی و کیفی و تایپ هواپیماها به دنبال تنوع‌سازی در ناوگان ایرلاین‌ها هستیم که البته این تنوع‌سازی باید با توجه به نیاز ناوگان باشد.

سرپرست سازمان هواپیمایی با بیان اینکه از ورود هواپیماهای کوتاه‌برد استقبال می‌کنیم گفت: بسته‌های پیشنهادی متعددی از سوی کشورهای مختلف به کشورمان ارسال شده است که در حال بررسی بهترین بسته پیشنهادی هستیم و بسته‌های پیشنهادی در حال بررسی هستند که با توجه به نیاز ایرلاین‌ها چه شرایطی را برای خرید نقدی، اجاره و اجاره به شرط تملیک پیش‌روی ایرلاین‌ها گذاشته‌اند.

خداکرمی در پاسخ به این سوال که از شرکت کانادایی هم اخیراً پیشنهادهایی داشته‌ایم گفت: شرکت هواپیماسازی کانادایی هم اخیراً تماس‌هایی با ما داشته‌ایم و پیشنهاد این شرکت را هم بررسی می‌کنیم.

سرپرست هواپیمایی کشوری با بیان اینکه از تاسیس شرکت‌های تعمیرات و نگهداری هواپیما استقبال می‌کنیم گفت: پیشنهادات جدیدی برای تاسیس شرکت تعمیرات و نگهداری هواپیما دریافت کرده‌ایم که تمام این پیشنهادات در حال ارزیابی و بررسی هستند و در تلاشیم بهترین گزینه را با توجه به ناوگان موجود و ناوگان جدیدی که وارد می‌شود انتخاب کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14388