کد خبر: 1420
تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
گروه : جامعه

تزریق پول در ورزش عادلانه نیست

تزریق پول در ورزش عادلانه نیست

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: اتفاقات تلخی که پارسال برای نوجوانان در مغولستان افتاد امسال تکرار نخواهد شد.


به گزارش ایسنا ، علیرضا رضایی در نشست خبری که برای رقابت‌های بین المللی روز جهانی کودک و مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا برگزار شده بود اظهار کرد: کشتی بیشترین بار را تحمل می کند و شایسته نیست اتفاقات تلخی که پارسال برای نوجوانان در مغولستان اتفاق افتاد تکرار شود. قول می‌دهم با برنامه‌ریزی که امسال صورت خواهیم داد این اتفاقات نخواهد افتاد. ضمن این که هنوز به منابع مالی گسترده نیاز داریم و باید بتوانیم برای فدراسیون اسپانسر تهیه کنیم.

وی افزود: بودجه‌ی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای هیچ ورزشی به صورت کامل کفاف نمی‌دهد و در کشتی ما باید به بحث اسپانسر توجه ویژه‌ای کنیم. البته با توجه به شرایطی که کشتی از نگاه ملی و مذهبی دارد نمی‌توانیم صرفا نگاه تجاری داشته باشیم ولی امیدواریم بتوانیم به زودی با اسپانسرها به توافقاتی برسیم و از مشکلات مالی کم کنیم.

رضایی در پاسخ به این سوال که آیا تزریق پول در ورزش را عادلانه می‌داند یا خیر؟ گفت: خیر، من نه به عنوان سخنگوی کشتی و نه به عنوان مدیر تیم‌های ملی بلکه به عنوان کسی که سالها در کشتی زحمت کشیده‌ام می‌گویم که تزریق پول عادلانه نیست. کسانی که سالها در کشتی زحمت می‌کشند و قهرمان جهان المپیک می‌شوند، پاداششان اندازه‌ی قرارداد معمولی یک فوتبالیست هم نیست. البته همه‌ی فوتبالیست‌ها قابل احترام هستند، اما از این ناعادلانه بودن دل زده می‌شویم. این رقم و عدد‌هایی که در این چند روز در مطبوعات و رسانه‌ها اعلام شده باعث دلزدگی و آزردگی قهرمانان بزرگ کشتی، تکواندو و وزنه برداری می‌شوند. امیدواریم با تلاش وزارت ورزش در نحوه‌ی پرداخت‌ها تعالی ایجاد شود. البته نه این که سهم آن طرف را کم کنند بلکه در این سو هم باید تزریق مالی صورت بگیرد.