تراز تولید و مصرف گندم امسال مثبت می شود

0
۷۲۶ بازدید

گروه تولید-وزیرجهاد کشاورزی پیش بینی کرد: امسال خرید گندم از مرز ۱۰ میلیون تن عبور کند , تراز بین تولید و مصرف این محصول مثبت و به ذخایر گندم کشور اضافه خواهد شد.

محمود حجتی افزود: خرید تضمینی گندم در استان های مختلف تدام دارد و امروز خرید تضمینی گندم از مرز هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تن گذشت که این میزان خرید، ۵۰۰ هزار تن بیشتر از کل خرید تضمینی گندم سال ۱۳۹۴ است.

به گفته وی تاکنون ۶۰هزار میلیارد ریال ازمطالبات کشاورزان پرداخت شده و تامین باقی مانده طلب کشاورزان و پرداخت آن ادامه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد: طلب کشاورزان وتولید کنندگان درفرصت مناسبی تامین و پرداخت آن صورت گیرد.

پس از خودکفایی کشور در تامین گندم مورد نیاز در سال ۱۳۸۳، ایران امسال برای دومین بار در زمینه تولید گندم به خودکفایی می رسد و زحمات تولید کنندگان گندم در کشور و پشتیبانی همه جانبه دولت و وزارت جهاد کشاورزی موجب دستیابی کشور به این دستاورد مهم خواهد شد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به تازگی به خبرنگاران گفته بود، برای پرداخت پول گندم در یک دوره کوتاه مدت نیازمند نقدینگی به میزان ۱۳۰ هزار میلیارد ریال هستیم که با تلاش دولت و بانک مرکزی، حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال از این رقم به کشاورزان پرداخت شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت : کشاورزان استان فارس ۶۰ درصد از پول گندم خود را دریافت کرده اند و بقیه این رقم نیز در فرصت ممکن پرداخت می شود.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36892