تدیل خبر خوش حق مسکن کارگران به یک سریال طنز آلود

0
۳۴۹ بازدید

بازرس مجمع عالی نمایندگان کرگران کشور می گوید: قطعاً که این افزایش در برابر حقوق دست اندرکاران در دولت بسیار ناچیز است اما برای جامعه ی کارگری که با سیلی بر سر سفره خالی خانواده ی خود نشسته رقم بسیار با ارزشی است که می تواند ذره ای هرچند ناچیز در جبران هزینه کارگر نقش آفرینی کند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم ، حمیدرضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره حق مسکن کارگران نوشت: در دو سه ماه گذشته موضوع افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران از یک خبر خوش تبدیل به سریال طنزآلودی شد که در گرداب هزاران وعده مسئولین مربوطه ، در حال ناپدید شدن است.

افزایشی که در هنگام اعلام این خبر برخی مسئولین گوی سبقت را از یکدیگر ربوده و افزایش ۲۰۰ درصدی حق مسکن را در بوق وکرنا کرده بودند در حال حاضر سکوت کرده و در جلوی تربیون ها همواره حرف های تکراری در دست بررسی و اقدام را تکرار می کنند و قول آینده نزدیک را می دهند.

امام قلی تبار اظهار داشت: اینکه حق مسکن کارگران در شرایط فعلی و با افزایش افسار گسیخته هزینه های زندگی کارگران ، کمتر از حق شارژ مسکن اجاره ای آنان می باشد بر کسی پوشیده نیست اما اینکه چرا بعد از دو ماه از تصویب این موضوع در شورای عالی کار و برخلاف قول مسئولین هنوز به مرحله اجرا در نیامده است، ابهامات زیادی را در ذهن جامعه کارگری به‌وجود آورده است که چرا با علم به تأیید کارفرمایان مبنی بر افزایش حق مسکن در شورای عالی کار دولت در عدم پرداخت پافشاری دارد؟ چرا پرداخت حق مسکن منوط به مصوبه ی هیئت وزیران است در حالیکه اصلا‌ً در پرداخت آن نقشی ندارند.

حتی به وظیفه قانونی خود و آن هم براساس قانون اساسی و اصل ۴۳ عمل نکرده است؟ کارگران به این موضوع که پرونده حق مسکن در کارتابل کم اهمیت دولت در صف انتظار ارائه به جلسه هیئت وزیران بوده آگاهند و اطمینان دارند که تصویب آن حتی به چند دقیقه زمان هم نیاز ندارد اما دلخوری جامعه کارگران در این است که شاید تعلل دولتی ها در عدم تصویب حق مسکن ناچیز دانستن رقم حق مسکن باشد و آن را با حقوق و درآمد چندین میلیونی خود مقایسه می کنند.

قطعاً که این افزایش در برابر حقوق دست اندرکاران در دولت بسیار ناچیز باشد اما برای جامعه ی کارگری که با سیلی بر سر سفره خالی خانواده ی خود نشسته و از سر شرمساری تا صبح نمی خوابد رقم بسیار با ارزشی است که می تواند ذره ای هرچند ناچیز در جبران هزینه کارگر نقش آفرینی نماید؛ لذا جامعه ی کارگران و نمایندگان آنان از دولت انتظار دارند برای تصویب افزایش حق مسکن در چند روز مانده به پایان مرداد اقدام نمایند زیرا باز بودن این موضوع برای ماه آینده قطعاً چیزی جز توهین به کارگران و خانواده ی آنان نخواهد بود که بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می شوند .قشری که برای پاسداری این مرزوبوم دلاورانه جنگید و بیش از ۱۴هزار شهید را تقدیم نمود اما در شرایط تقسیم غنایم اینبار برای زنده ماندن می جنگد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109068