کد خبر: 4474
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳

تداوم نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در بازارطلا

تداوم نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در بازارطلا

گروه بازارپول : قیمت طلا امروز نیز اندکی کاهش یافت و به علت ادامه نگرانی‌ها از تنش‌های موجود در جهان ۱۳۰۹٫۱۴ دلار معامله شد.
 با توجه به روحیه ضعیف سرمایه‌گذاری در آلمان و نگرانی از تاثیرات اقتصادی بحران اوکراین بر اروپا که سرمایه‌گذاران را به سوی بازار طلا سوق داده است، قیمت طلا همچنان بالای ۱۳۰۰ دلار باقی ماند

پس از افت شاخص‌ها در وال استریت، ارزش سهام در بازارهای آسیایی نیز متاثر از تبعات بحران اوکراین کاهش یافته و این امر باعث شده است که جذابیت بازار طلا افزایش یابد.
به دنبال کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران به علت بحران اوکراین، افزایش دو روزه شاخص‌های وال‌استریت شکست و سهام بورس‌های آسیایی از این امر متاثر شده و کاهش یافتند، این امر سبب شد تا فلز زرد با استفاده از ویژگی جایگزینی خود برای دارایی‌های پرخطر، برای سرمایه‌گذاران جذاب شود.
هر اونس طلا پس از اینکه روز گذشته روند یکنواختی را سپری کرد، امروز با ۳۷ سنت کاهش ۱۳۰۹٫۱۴ دلار معامله شد.
دیک پون تحلیلگر بازار طلا در این‌باره گفت: قیمت طلا در کوتاه مدت ثابت خواهد بود و به علت تنش‌های ژئوپلتیکی، کاهشی محدود خواهد داشت. موضوع نگران‌کننده این است که حجم تقاضای فیزیکی امسال بسیار اندک است و احتمالا در پایان سال با یک افزایش تقاضای ناچیز مواجه خواهیم شد.
طلا با شکست سطح۱۳۲۰دلاری به ۱۳۳۲دلار می رسد
تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۲۰ دلاری را بشکند به زودی به بیش از ۱۳۳۲ دلار خواهد رسید.
پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۲۰٫۱۲ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی به بیش از ۱۳۳۲٫۴۹ دلار افزایش خواهد یافت.
بر اساس این گزارش سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۳۰۴ دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح نیز قیمت طلا به زودی به کمتر از ۱۲۹۵ دلار خواهد رسید.
تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت در خصوص نوسانات شاخص سهام اس اند پی نیز نشان می دهد سطح مقاومتی این شاخص در کوتاه مدت ۱۹۴۲ واحد خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود این شاخص به زودی به بیش از ۱۹۴۴ واحد خواهد رسید.
سطح حمایتی شاخص اس اند پی ۵۰۰ نیز در کوتاه مدت ۱۹۳۱ واحد است و اگر این سطح شکسته شود این شاخص به زودی به کمتر از ۱۹۱۷ واحد خواهد رسید.
سطح مقاومتی قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز در شرایط کنونی ۹۸٫۹۳ دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت نفت به بیش از ۱۰۰٫۴۱ دلار خواهد رسید.