کد خبر: 43366
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵

تداوم روند صعودی قیمت دلار در بازار

تداوم روند صعودی قیمت دلار در بازار هوشیار رحمانیانی یحیی حیدریان معامله گر قراردادهای آتی سکه کارگزاری مبین سرمایه

بازار آتی سکه باز هم فاصله اش با بازار نقدی کم شد و فاصله نقدی سک با سررسید تیر ماه ۹۶ به ۶۹ هزار تومان کاهش یافت، حباب سکه از یک طرف و کاهش فاصله در بازار آتی از طرف دیگر تصمیم گیری رو برای فعالان بازار برای خرید و فروش سخت کرده است. قیمت ها در بازار آتی دیروز بطور میانگین در سررسید تیرماه ۹۶ ، هزارتومان کاهش یافت.

دیروز علارغم افت قیمت سکه در روز دوشنبه تا ۱۱۰۸۰۰۰ تومان، دوباره قیمت آن در پی رشد اونس طلا و همچنین دلار در بازار آزاد دوباره تا ۱۱۱۳۰۰۰ تومان افزایش این در حالی بود در طی روز قیمت تا ۱۱۱۰۰۰۰ تومان کاهش یافت یافت و در پایان روز هر قطعه سکه طرح جدید با توجه به ثبت نرخ های جدید امسال در بازار دلار تا سطح ۱۱۱۴۰۰۰ هزار تومان بالا رفت.

در بازار دلار دیروز شاهد ثبت نرخهای جدید برای امسال بودیم و هر دلار آمریکا در بازار در بالاترین سطح خود به قیمت ۳۶۲۵ تومان معامله شد.که این خود می تواند زنگ خطری برای بازار آتی سکه باشد.

گزارش بازار جهانی

درحالی که قیمت نفت به کمترین سطوح خود در سه هفته اخیر سقوط کرده است که قیمت اونس طلای جهانی در نزدیکی بالاترین میزان خود در سه هفته گذشته در نوسان می باشد. به دنبال افزایش تقاضای فیزیکی طلا در کشور هند با نزدیک شدن به فستیوال یک هفته ای جشن های دیوالی هندوها و افزایش تقاضا از سوی صندوق های با پشتوانه طلا از جمله افزایش ۳٫۲۷ تنی موجودی ذخائر طلای صندوق جهانی اسپایدر در کنار نزدیک شدن به انتخابات ۱۸ آبان در ایالات متحده قیمت اونس طلا را در مسیر صعودی قرار داده است.

با این حال تداوم تقویت شاخص ایندکس دلار و افزایش احتمال سیاست های انقباضی در ایالات متحده فشارهای نزولی را بر قیمت اونس طلا وارد می نماید.

شاخص مدیران خرید در بخش خدمات در ایالات متحده به بالاترین سطح خود از نوامبر ۲۰۱۵ به این سو رسید که نشان از رشد فعالیت های خدماتی در ماه گذشته میلادی در این بخش دارد. شاخص مدیران خرید در بخش صنعت نیز در روز دوشنبه به بالاترین سطح خود در ۱۱ ماهه اخیر رسیده بود.

این آمارهای مثبت پس از گزارش ضعیف درآمدی شرکت اپل به عنوان ارزشمندترین و بزرگترین شرکت بورسی جهان تا حدودی توانسته است شاخص های بازارهای سهام را بالا نگه دارد.

انتشار گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم سال در ایالات متحده در روز جمعه تاثیر بسیار زیادی را برروند قیمت اونس طلا در هفته جاری خواهد داشت.