کد خبر: 167194
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰

تخلیه کالاهای اساسی در بنادر تا پایان آذر ۳۱ درصد بالا رفت

تخلیه کالاهای اساسی در بنادر تا پایان آذر ۳۱ درصد بالا رفت

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، سویا، برنج، شکر و روغن در بنادر کشور طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۲۰ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۷۳۵ تن بوده که در قیاس با تخلیه ۱۵ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۳۷۵ تنی کالاهای اساسی طی مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

میزان تخلیه گندم طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۴ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۶۶۹ تن بوده که نسبت به تخلیه ۲ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۴۱ تنی در مدت مشابه سال ۹۹، رشد ۶۰ درصدی داشته است.

میزان تخلیه جو طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۲ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۶۲۰ تن بوده که نسبت به تخلیه ۱ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۵۸ تنی در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

میزان تخلیه ذرت طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۶ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۵۴ تن بود که نسبت به تخلیه ۶ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۸۱۴ تنی در مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۳ درصدی داشته است.

میزان تخلیه سویا طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۳ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۷۹۳ تن بود که نسبت به تخلیه ۲ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۵۳۱ تنی در مدت مشابه سال ۹۹، رشدی معادل ۴۶ درصد را تجربه می‌کند.

میزان تخلیه برنج طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۱۶۷ هزار و ۱۱۲ تن بود که نسبت به تخلیه ۱۷۶ هزار و ۸۲۵ تنی آن در مدت مشابه سال گذشته، کاهشی برابر پنج درصد داشته است.

میزان تخلیه شکر در بنادر کشور طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۹۱۴ هزار و ۸۰۶ تن بود که نسبت به تخلیه ۱ میلیون و ۶۴ هزار و ۲۰۴ تنی آن در مدت مشابه سال ۹۹، کاهش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ معادل ۱ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۹۸۱ تن بود که نسبت به تخلیه ۷۱۷ هزار و ۴۰۲ تنی این کالای اساسی در مدت مشابه سال قبل، حاکی از رشد ۹۷ درصدی است.