کد خبر: 2536
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳

تحلیل فاندمنتال قیمت طلا در کوتاه مدت

تحلیل فاندمنتال قیمت طلا در کوتاه مدت

گروه بازارپول : تازه ترین تحلیل فاندمنتال اف ایکس امپایر نشان می دهد که بحران عراق، تاثیرات افزایش قیمت نفت بر نرخ تورم کشورهای صنعتی و برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود

.
به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس امپایر، بحران عراق و درگیری های داخلی این کشور در روزهای اخیر تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی کالاهای مختلف به خصوص نفت و طلا داشته است.
بر اساس این گزارش افزایش قیمت نفت به بالاترین حد خود در 8 ماه اخیر تاثیر زیادی بر افزایش نرخ تورم در کشورهای صنعتی خواهد داشت و این مساله می تواند بار دیگر موجب افزایش تقاضای طلا شود.
به اعتقاد تحلیلگران اف ایکس امپایر یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده روشن شدن وضعیت بحران داخلی عراق خواهد بود.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز قرار است به زودی تصمیم نهایی واشنگتن برای مقابله با تنش های اخیر عراق را اعلام کند. به نظر می رسد حمله هوایی مهمترین گزینه روی میز آمریکا برای مقابله با شبه نظامیان داعش خواهد بود.
ادامه بحران در شرق اوکراین نیز عامل مهم تعیین کننده دیگری برای قیمت طلا به شمار می رود. سرنگون شدن یک فروند هواپیمای ترابری نظامی ارتش اوکراین توسط استقلال طلبان و کشته شدن 49 نفر در این حادثه موجب اعلام عزای عمومی شده و رئیس جمهور اوکراین قول داده تا پاسخ قاطع و شدیدی به این اقدام بدهد.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.
فدرال رزرو در نشست های قبلی خود محرک پولی را کاهش داده و پیش بینی می شود در این نشست نیز بخش دیگری از محرک پولی را کاهش دهد.
البته هنوز مشخص نیست فدرال رزرو آمریکا از چه زمانی قصد افزایش نرخ بهره را خواهد داشت. بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند افزایش نرخ بهره آمریکا از اواسط 2015 میلادی کلید خواهد خورد.
انتشار آمارهای ضد و نقیض در خصوص وضعیت اقتصادی آمریکا سرمایه گذاران بین المللی را گیج کرده است و هنوز روند حرکتی اقتصاد آمریکا به روشنی مشخص نشده است.
به گزارش طلا ، آمارهای جدید اقتصادی آمریکا که روزهای پنج شنبه و جمعه منتشر شد بار دیگر نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی آمریکا را افزایش داده است.
پیش‌بینی تحلیلگران بین‌المللی از بالاتر رفتن قیمت طلا در هفته جاری
تحلیلگران بین‌المللی پیش‌بینی کردند قیمت‌های جهانی طلا هفته جاری در بحبوحه تنش‌های جئوپلیتیکی در خاورمیانه که تقاضا برای این فلز گرانبها را تقویت کرده است، بالاتر خواهد رفت.
در نظرسنجی هفتگی خوانندگان کیتکو نیوز 514 نفر شرکت کردند که اکثر آنها صعود قیمت طلا به بالای 1300 دلار را انتظار دارند. طبق نتایج این نظرسنجی، 60 درصد صعود طلا به بالای 1300 دلار و 27 درصد کاهش طلا به پایین 1200 دلار در هر اونس را پیش‌بینی کردند.
همچنین در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز، از میان 33 تحلیلگر شرکت کننده 16 نفر بالاتر رفتن قیمت طلا در هفته جاری، سه نفر کاهش و پنج نفر بدون تغییر ماندن آن را پیش بینی کرده‌اند.
شرکت کنندگان در این نظرسنجی شامل معامله گران طلا، بانک‌های سرمایه‌گذاری، معامله‌گران معاملات آتی و تحلیلگران چارت تکنیکی بودند.