تحلیل تکنیکال از روند تحولات این هفته قیمت طلا

0
۵۸۰ بازدید

تحلیل تکنیکال از روند تحولات  این هفته قیمت طلا

financials@jahaneghtesad.com

تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که سطح مقاومتی ۱۱۷۰ دلاری پس از برگزاری همه پرسی یونان تاثیر زیادی بر تحولات قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، نتایج همه پرسی یونان نشان می دهد که اکثر مردم این کشور با طرح ریاضت اقتصادی پیشنهادی توسط نهادهای مالی بین المللی مخالفت کرده اند. بر اساس این گزارش مخالفت مردم یونان با این طرح پیشنهادی موجب افزایش نگرانی ها نسبت به وضعیت بحران مالی و بدهی این کشور شده است.

گرچه نتایج همه پرسی یونان تاثیر مثبتی بر قیمت طلا داشته ولی افزایش ۰.۳۱ درصدی شاخص ارزش دلار نیز مانع از افزایش چشمگیر قیمت طلا شده است. تحلیل تکنیکال حاکی است که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۱۷۵ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد به زودی به بیش از ۱۱۸۰ دلار خواهد رسید.

در عین حال پایگاه اینترنتی اینوستینگ،نوشت: انتشار آمارهای وزارت کار آمریکا در روز پنج شنبه مبنی بر ایجاد ۲۲۳ هزار فرصت شغلی جدید در ماه ژوئن تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا داشته است. گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ میلادی موجب تقویت ارزش دلار شده و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به بالاترین سطح از ۸ ژوئن رسیده است. مقام های اروپایی قرار است فردا سه شنبه نشست فوق العاده ای را برای بررسی اوضاع یونان و نتایج همه پرسی این کشور برگزار کنند. آمارهای مهم اقتصادی آلمان، کانادا، سوییس و آمریکا نیز امروز دوشنبه منتشر خواهد شد. فردا سه شنبه نیز بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره جدید بانکی را اعلام خواهد کرد. بانک مرکزی سوییس نیز سه شنبه وضعیت ذخایر خارجی ارزی را اعلام می کند. وضعیت تولیدات صنعتی آمریکا و انگلیس و کانادا نیز روشن خواهد شد. روز چهارشنبه نیز ژاپن وضعیت تولیدات صنعتی خود را اعلام خواهد کرد. روز پنج شنبه نیز چین گزارش مربوط به وضعیت تولیدات صنعتی و نرخ تورم را منتشر خواهد کرد.

روز جمعه نیز علاوه بر انتشار آمارهای اقتصادی مهم انگلیس و کانادا، جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا سخنرانی خواهد کرد. این سخنان می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد. فدرال رزرو آمریکا از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون نرخ بهره را افزایش نداده است. گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره طی ماه های گذشته فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است. افزایش تقاضای فیزیکی چین و هند نیز به تنهایی نمی تواند موجب افزایش فزاینده قیمت طلا در کوتاه مدت شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13993