جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 3137 13:20 1393/04/18
تحلیل بانک ANZ استرالیا از بهای طلا

تحلیل بانک ANZ استرالیا از بهای طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تحلیل بانک ANZ استرالیا از بهای طلا

تحلیل بانک ANZ استرالیا از بهای طلا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : تحلیلگر ارشد بانک ای ان زد استرالیا تاکید کرد: ارزیابی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به وضعیت نرخ بهره آمریکا تاثیر زیادی بر تحولات قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت

به گزارش بلومبرگ، قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله تنش های ژئوپلیتیک و پایین بودن نرخ بهره آمریکا با افزایش 9.8 درصدی روبرو شده است.
بر اساس این گزارش فدرال رزرو آمریکا قصد دارد امروز چهارشنبه متن مذاکرات نشست 17 و 18 ژوئن را منتشر کند تا وضعیت نرخ بهره این کشور در ماه های آینده روشن شود.
ویکتور تیان پیریا کارشناس برجسته بانک ای ان زد استرالیا تصریح کرد: سرمایه گذاران بین المللی در حال ارزیابی این مساله هستند که فدرال رزرو آمریکا از چه زمانی نرخ بهره را افزایش خواهد داد. نیروهای ساختاری فعال در بازار طلا مثبت هستند و میزان ذخایر طلای صندوق های سرمایه گذاری جهان نیز رو به افزایش است.
فدرال رزرو از دسامبر 2008 میلادی تاکنون نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشته و میلیاردها دلار نقدینگی به اقتصاد تزریق کرده است. گرچه فدرال رزرو از نوامبر گذشته تاکنون محرک پولی را کاهش اداده ولی هنوز به درستی معلوم نیست چه زمانی را برای افزایش نرخ بهره در نظر گرفته است.
افزایش نرخ بهره آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش احتمالی قیمت طلا خواهد داشت.
تحلیل موسسه IG از قیمت طلا و نقره
تازه ترین تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۳۰ دلار خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، به نقل از سایت طلا،آی جی، تحلیل تکنیکال کارشناسان اقتصادی حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی ابتدا 1330 و سپس 1333 دلار خواهد بود و اگر این سطوح مقاومتی شکسته شود می توان به افزایش بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت امیدوار بود.
بر اساس این گزارش قیمت طلا در روزهای گذشته در محدوده 1320 دلار تثبیت شده است. سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1304 دلار است و اگر این سطح شکسته شود احتمال افت بیشتر قیمت طلا نیز وجود خواهد داشت.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی انتشار متن مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو و تنش های سیاسی بین المللی مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد بود.
تحلیل تکنیکال نیز نشان می دهد سطح حمایتی قیمت نقره در شرایط کنونی 21 دلار است و سطح مقاومتی این فلز نیز در کوتاه مدت 22 دلار خواهد بود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |