کد خبر: 4388
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

تحلیل تکنیکال روند آتی قیمت طلا

تحلیل تکنیکال روند آتی قیمت طلا

گروه بازارپول : تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس امپایر نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت بین ۱۲۸۱ تا ۱۳۴۷ دلار در نوسان خواهد بود

‎به گزارش‎ ‎ تحلیل تکنیکال حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۱۴ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت این فلز زرد به زودی به ۱۳۲۲ دلار خواهد رسید‎.
‎بر اساس این گزارش قیمت طلا پس از رسیدن به سطح قیمتی ۱۲۸۱ دلاری در اول اوت با روندی صعودی روبرو شده است و اکنون به بالای ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده است‎.
‎در صورت تشدید تنش های بین المللی به خصوص در اوکراین و خاور میانه تقاضای فیزیکی برای طلا به شدت افزایش خواهد یافت و این مساله رشد قیمت این فلز زرد را در پی خواهد داشت‎.
‎سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۲۹۳ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا به زودی به کمتر از ۱۲۸۹ و سپس ۱۲۸۷ دلار خواهد رسید
‏۳عاملی که منجر به افزایش قیمت طلا خواهد شد
در شرایطی که قیمت جهانی طلا تاکنون با رشد ?.? درصدی روبرو شده و به بیش از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده به نظر می رسد ۳ عامل مهم در افزایش مجدد بهای طلا در امسال موثر بوده است‎.
‎به گزارش وال استریت شیت؛ افت شاخص سهام در بازارهای بین المللی و تشدید تنش های سیاسی موجب شده تا سرمایه گذاران بین المللی بار دیگر به سوی بازار طلا روی آورند‎.
‎بر اساس این گزارش نخستین عامل مهمی که بر افزایش قیمت طلا در سال جاری میلادی موثر بوده است عملکرد بهتر ارزش سهام شرکت های معدنی جهان در مقایسه با عملکرد قیمت طلا است. هزینه تولید هر اونس طلا برای شرکتهای معدنی جهان اکنون به ۱۰۰۰ دلار می رسد و قیمت طلا هم اکنون به ۱۳۰۰ دلار رسیده است. اگر قیمت طلا به ۱۶۰۰ دلار برسد قیمت این فلز زرد در عمل ۲۳ درصد افزایش می یابد ولی سود شرکت های معدنی جهان با رشد دو برابری مواجه خواهد شد‎.
‎عامل دوم موثر بر افزایش قیمت طلا ادامه تنش های سیاسی بین المللی است. اوضاع خاور میانه و شرق اروپا بازار طلا را دستخوش تحولات زیادی کرده است. تصمیم روسیه برای اعمال تحریم های تلافی جویانه علیه کشورهای غربی نگرانی ها در خصوص بحران در روابط مسکو و غرب را تشدید کرده است‎.
‎سرمایه گذاران بین المللی معمولا ترجیح می دهند برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه های خود در شرایط تشدید تنش های بین المللی به بازار طلا روی آورند‎.
‎عامل سوم سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا خواهد بود. اگر فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد سود پرداختی در بازار سهام و اوراق قرضه با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله نیز موجب افزایش تقاضا برای طلا خواهد شد. افزایش نرخ بهره در اقتصاد آمریکا به ضرر ارزش سهام و اوراق قرضه تمام خواهد شد‎.
‎فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند ولی ۱۰ میلیارد دلار دیگر از محرک پولی خود را کاهش داده است‎.
‎به نظر می رسد فدرال رزرو تا اکتبر امسال اجرای محرک پولی را به طور کامل متوقف خواهد کرد و نرخ بهره بانکی را نیز تا شش ماه دوم سال آینده تغییر نخواهد داد‎.
‎هنوز گمانه زنی های مختلفی در خصوص وضعیت اقتصادی آمریکا مطرح شده و این مساله پیش بینی سیاست های پولی فدرال رزرو را سخت تر کرده است‎.