تحریم همه مانع تجارت با ایران نیست

0
۳۹۴ بازدید

مدیران شرکت‌های غربی:

مدیران شرکت های غربی با تاکید بر تمایل خود برای بازگشت به ایران گفتند تحریم ها تنها یکی از موانع تجارت با ایران است و تهران باید اقدامات بیشتری انجام دهد و فضای کسب و کارش را مستعد جذب سرمایه گذاران نماید.

به گزارش تسنیمبه نقل از رویترز، مدیران شرکت های غربی در کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری ایران و اروپا که در وین برگزار شد گفتند، این شرکت ها مایل به بازگشت به ایران پس از لغو تحریم ها هستند، اما تهران برای شکوفا کردن واقعی پتانسیل خود باید اقدامات بیشتری انجام دهد تا فعالیت های تجاری خود را سودده و فضای کسب و کارش را مستعد جذب سرمایه گذاران نماید.

مقامات ایرانی در این کنفرانس اقتصاد ایران را با جمعیتی حدودا ۸۰ میلیون نفری و تولید سالانه حدود ۴۰۰ میلیارد دلاری محلی مناسب برای سرمایه گذاری در بخش های نفت و گاز، معدن، مهندسی و خودرو توصیف کردند.

اما برخی از شرکت کنندگان گفتند، دستیابی به پتانسیل های اقتصادی ایران نیازمند چیزی بیشتر از صرف لغو تحریم های غرب است که اقتصاد این کشور را از سال ۲۰۱۲ با تنگنا مواجه کرده است.

در این کنفرانس، شرکت هایی نظیر شرکت های خودروسازی دایملر و فولکس واگن آلمان، گروه صنعتی گازی و مهندسی لینده و صندوق سرمایه گذاری سراوا پارس از سرمایه گذاران شرکت دیجی کالا حضور داشتند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14353