تجارت خارجی ایران به ۶۵ میلیارد دلار رسید

0
۸۲ بازدید

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ایران در ۱۱ ماهه امسال ۶۵ میلیارد دلار تجارت خارجی داشت که از این میزان سهم صادرات ۳۱.۲ و سهم واردات ۳۴.۳ میلیارد دلار است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل ازایلنا، حمید زادبوم با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران با وجود همه تحریم‌ها و فشارها سال گذشته بیش از ۸۰ میلیارد دلار و در ۱۱ ماهه امسال ۶۵ میلیارد دلار تجارت خارجی داشت که از این میزان سهم صادرات ۳۱.۲ و سهم واردات ۳۴.۳ میلیارد دلار است.

وی افزود: هدف تمامی تحریم‌ها این است که روابط ایران با سایر کشورها کمرنگ شود و تعاملات اقتصادی و تجارت خارجی کاهش یابد، این در حالی است که تعامل با نظام اقتصاد بین‌الملل مورد تاکید مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است و باید به این سمت پیش برویم.

زادبوم ادامه داد: در شرایط سخت تحریم و فشارهای اقتصادی تنها بخشی که صادرات آن با رشد همراه بوده صادرات بخش کشاورزی است و از آنجایی که توسعه تجارت خارجی و صادرات محصولات کشاورزی مورد توافق همه است، شرایط صادرات این محصولات و واردات نهادها‌ی مورد نیاز باید فراهم شود کند.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه آشنایی و تسلط بر موافقت‌نامه‌های بین‌المللی برای رشد صادرات ضروری است، گفت: به این دلیل که ما عضو سازمان تجارت جهانی نیستیم، به بسیاری از مقررات بین‌المللی تجارت جهانی مسلط نیستیم و ضروری است در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135367

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here