تا کنون ۲.۸ میلیون تن کالای اساسی ترخیص شد

0
۲۷۰ بازدید

ناظر گمرکات استان هرمزگان بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری مصوباتی برای ترخیص کالا از سوی دولت و ستاد تنظیم بازار وجود داشت تا بتوان در امر ترخیص کالاهای ضروری و اساسی و بنگاه‌های اقتصادی تسهیل ایجاد کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، ابوالفضل اکبرپور در مورد آخرین وضعیت ترخیص کالا از گمرکات استان هرمزگان اظهار داشت: در سال جاری با توجه به کمبود منابع ارزی و شیوع کرونا مشکلاتی در زمینه ترخیص کالاها به وجود آمد که منجر به افزایش رسوب کالا در گمرکات شد.

وی افزود: در نیمه نخست سال جاری مصوباتی برای ترخیص کالا از سوی دولت و ستاد تنظیم بازار وجود داشت تا بتوان در امر ترخیص کالاهای ضروری و اساسی و بنگاه‌های اقتصادی تسهیل ایجاد کرد.

ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه طبق جزئیات این مصوبات، امکان ترخیص ۹۰ درصد کالاهای اساسی و تولیدی بدون دریافت کد رهگیری بانکی و همچنین واردات بدون انتقال ارز فراهم شد، عنوان کرد: مصوبات اتخاذ شده اثر مثبتی روی واردات کالای اساسی داشت.

براین اساس جمع کالاهای اساسی ترخیص شده از گمرکات استان هرمزگان از تاریخ ۹۹.۱.۱ تا ۹۹.۱۰.۶ بیش از دو میلیون و هشتصد هزار تن بوده است.

مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس افزود: مجموع کالاهای اساسی و غیر اساسی ترخیص شده از گمرکات استان هرمزگان از تاریخ ۹۹.۱.۱ لغایت ۹۹.۱۰.۶ بیش از ۵ میلیون و هفتصد هزار تن گزارش شد.

وی در مورد میزان ترخیص کالا از زمان مصوبه هیات وزیران گفت:‌ از تاریخ مصوبه یعنی ۹۹.۸.۱۸ تا ۹۹.۱۰.۶ مجموع کالاهای اساسی ترخیص شده بیش از ۵۱۴ هزار تن و مجموع کالاهای اساسی و غیراساسی ترخیص شده بیش از یک میلیون و دویست هزار تن بوده است.

اکبرپور تاکید کرد: موجود کالاهای اساسی و تولیدی در بنادر و گمرکات استان مناسب است که به تدریج در حال ترخیص هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127164