تا پایان آذر خدمات حضوری برق حذف می شود

0
۱۷۲ بازدید

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: اکنون حدود ۹۰درصد این خدمات در تهران بزرگ به شیوه غیر حضوری عرضه می‌شوند که تا پایان آذرماه این روند در کل کشور اجرایی خواهد شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، «غلامعلی رخشانی مهر» افزود: خدمات غیر حضوری برق بوسیله درگاه‌های سامانه برق ایران، اپلیکیشن برق من، پایگاه‌های اطلاع رسانی شرکت‌های توزیع برق، سامانه تلفنی ۱۵۲۱، دفاتر آی.سی.تی روستایی و دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارائه می‌شوند.

وی اضافه کرد: حدود ۴۰ خدمت از منظر فروش انرژی برق و خدمات پس از فروش آن که پیشتر حضوری به مشترکان ارائه می‌شد، اکنون به شیوه غیر حضوری عرضه شده و با پایان یافتن آذرماه دیگر این خدمات حضوری ارایه نمی‌شود و مشترکان برای دریافت آنها باید از روش‌های پیش گفته استفاده کنند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: اکنون حدود ۹۰درصد این خدمات در تهران بزرگ به شیوه غیر حضوری عرضه می‌شوند که تا پایان آذرماه این روند در کل کشور اجرایی خواهد شد. رخشانی مهر گفت: لینک خدمات غیر حضوری برق برای ۳۶ میلیون مشترک صنعت برق ارسال شده و مشترکان می‌توانند با مراجعه به آن و فعال سازی، خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه شماره تماس ۱۲۱ اکنون در برخی استان ها فعال است و نسبت به ارائه خدمات غیر حضوری اقدام می‌کند، خاطرنشان ساخت: بزودی همه عرضه کنندگان برنامه‌های نرم افزاری می‌توانند لینک خدمات غیرحضوری برق را ارائه دهند.

پیشتر «غلامعلی رخشانی مهر» گفته بود: زیرساخت ارائه همه خدمات برق در شرکت‌های توزیع به صورت غیرحضوری فراهم شده است. به گفته معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، تصمیم این است که به ویژه در شرایط کنونی و درگیری جامعه با بیماری کرونا، حداقل ۹۵ درصد از خدمات در زمینه فروش و خدمات پس از فروش، از فصل زمستان امسال، به شکل غیرحضوری ارائه شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118313