تا سال ۱۴۰۱ تمام روستاها به شبکه اینترنت پُر سرعت متصل می‌شوند

0
۷۸ بازدید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بستر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت باید خدمات مختلفی در راستای زیر ساختهای روستاها برای توسعه اقتصاد روستا، بازاریابی دستاوردها و محصولات روستا ارائه شود و به طور کلی مزیت‌ها و اقتصاد دیجیتیال بر بستر شبکه ارتباطی قرار گیرد. 

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در بستر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت باید خدمات مختلفی در راستای زیر ساختهای روستاها برای توسعه اقتصاد روستا، بازاریابی دستاوردها و محصولات روستا ارائه شود و به طور کلی مزیت‌ها و اقتصاد دیجیتیال بر بستر شبکه ارتباطی قرار گیرد. 
وی با اشاره به بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد ادامه داد: در این پارک زیر ساخت‌های خوبی برای تولید محتوا ایجاد شده است که می‌تواند الگویی برای سایر نقاط کشور باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این سیستم از قابلیت‌های مختلفی برخوردار است و شرکتهای نوپا می‌توانند در بخشهای مختلف از جمله انیمیشن، بازیهای رایانه‌ای و فعالیت‌های استارتاپی استفاده کنند.
زارع پور افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای فعالیت در فضای مجازی و توسعه حرکت‌های این چنینی از جوانان برومند این کشور حمایت می کند و ظرفیت‌های خوبی در این زمینه موجود است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز به مشهد سفر و از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به مساحت ۶ هزار متر مربع  واقع در طبقه چهارم پست مرکزی استان بازدید کرد.
در این پارک، ۱۴ شرکت فناوری اطلاعات با قابلیت ۵۵ فعالیت استارتاپی استقرار دارند که ۲ شرکت از این تعداد شتاب دهنده هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158863

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here