تا دو سال دیگر تیبا جایگزین پراید می‌شود

0
۳۶۵ بازدید

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از برنامه ریزی در جهت کاهش تولید محصولات ایکس ۱۰۰ و افزایش تولید محصولات گروه ایکس ۲۰۰ در طول ۳ سال آینده خبر داد

سعید مدنی – مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا – از جایگزینی محصولات جدید سایپا با گروه ایکس ۱۰۰خبر داد و گفت: با وجودی که در زمینه ارتقای کیفیت محصولات گروه خودروسازی سایپا در سالهای اخیر تلاشهای زیادی انجام شده و موفقیت ای خوبی هم کسب شده است که نتایج آن در گزارشهای اعلام شده از سوی مراجع ذی صلاح کاملا مشخص است ولی به دلیل طولانی شدن چرخه حضور محصولات گروه ایکس ۱۰۰سایپا در بازار، به نوعی مردم از این محصولات خسته شده‌اند.

وی افزود: بر همین اساس و با توجه به استراتژی تعریف شده در گروه سایپا مبنی بر گسترش سبد محصولات گروه و کسب سهم مناسبی از بازار داخل در نظر داریم تا پایان سال ۹۵ و به مرور، تولید محصولات گروه ایکس ۱۰۰( خانواده پراید) را کاهش و خانواده ایکس۲۰۰ (خانواده تیبا) را جایگزین کنیم.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا خاطر نشان کرد: البته محصولات گروه ایکس ۱۰۰ به دلیل قابلیتهایی چون قیمت رقابتی مناسب، خدمات گسترده، مصرف سوخت پایین و … دارای بازارهای صادراتی خوبی است و تا زمانی که از این بازار بهره می برد، تولید آن متوقف نخواهد شد.

وی گفت: با توجه به تیراژ تولید بالای خودروهای ایکس ۱۰۰ و نیاز بازار امکان کاهش تولید یکباره این محصولات نیست و با افزایش تولید خودروهای گروه ایکس ۲۰۰ به مرور جایگزین آن خواهد شد.

مدنی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده خودروهای تیبا و تیبا ۲ از خانواده گروه ایکس ۲۰۰، تاکنون تولید و به بازار عرضه شده است و خودروی جدید ساینا نیز بر روی پلتفرم تیبا تولید و با ظاهری متفاوت تا پایان امسال وارد بازار خواهد شد و بر همین اساس و افزایش تیراژ تولید، این خودروها به مرور جای محصولات ایکس ۱۰۰ را خواهند گرفت.

وی درباره قیمت محصولات گروه ایکس ۲۰۰ گفت: با توجه به اینکه قیمت مناسب خودروهای ایکس ۱۰۰ یکی از دلایل اصلی استقبال بازار از این محصولات است قطعا در سالهای آینده قیمت محصولات ایکس ۲۰۰ نیز نقشی تعیین کننده در جهت کسب سهم بازار خواهند داشت و سایپا نیز با درک کامل این مساله به دنبال خودروهای متفاوت با قیمت مناسب خواهد بود.

مدیرعامل گروه سایپا خاطر نشان کرد: محصولات گروه ایکس ۲۰۰ سایپا با قیمتی در حدود ۲۴ تا ۳۰ میلیون خواهد بود که با احتساب تورم سالهای بعد این محصولات در رنج قیمتی محصولات ایکس ۱۰۰ خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7333