امکان افزایش ۱۰ درصدی بودجه سازمان‌های کارآمد

0
۴۲۶ بازدید

معاون رئیس جمهور گفت: قانون به سازمان مدیریت و برنامه ریزی این امکان را داده است که ۱۰ درصد به بودجه سازمان‌های کارآمد مانند بهزیستی افزوده شود.

معاون رئیس جمهور گفت: قانون به سازمان مدیریت و برنامه ریزی این امکان را داده است که ۱۰ درصد به بودجه سازمان‌های کارآمد مانند بهزیستی افزوده شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور در نخستین همایش شکرانه سلامت شنوایی،اظهار داشت: مسئولیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اختصاص بودجه متناسب با نوع فعالیت‌ها و امکانات سازمان‌ها است و شاید در این عرصه مناسب‌ترین تعریف در حوزه‌ سلامت انجام غربالگری شنوایی باشد که می‌تواند در آینده از هزینه‌های بیشتر و از آن مهم‌تر از ورود یک فرد معلول به جامعه جلوگیری کند .

معاون رئیس جمهور بیان کرد: طبق پیش‌بینی ها ۲۳۶ هزار میلیارد تومان بودجه از محل کسب درآمد، فروش نفت و فروش اوراق مشارکت در سال ۹۵ در نظر گرفته شده است که با توجه به تجربه گذشته هیچ سالی بودجه پیش بینی شده فراهم نمی‌شود که از دو طریق می‌توان آن را مدیریت کرد یکی استقراض از محلی دیگر و دیگری کاهش هزینه‌های است.

نوبخت افزود: در واقع می توان بودجه برخی از دستگاه ها را تا ۲۰ درصد کاهش داد اما برخی از دستگاه‌ها وجود دارند که علاوه بر بودجه در نظر گرفته شده برای آن‌ها می‌توان تا ۱۰ درصد بودجه آن‌ها را افزایش داد.

وی ادامه داد: در واقع قانون این اجازه را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده است که از محل کاهش هزینه‌ها در دیگر سازمان‌ها بودجه دستگاه‌های موثر و کارآمد را تا ۱۱۰ درصد افزایش دهد که یکی از این دستگاه‌ها سازمان بهزیستی است زیرا با انجام برنامه‌هایی مانند غربالگری شنوایی می‌توان از هزینه‌های بیشتر در آینده جلوگیری کرد.

نوبخت افزود: در سال ۹۵ این امکان فراهم شده است که بودجه غربالگری ۱۰۰ درصدی کودکان محیا شود و اگر بتوانیم در سه ماهه اول حیات آزمایش‌های غربالگری را روی کودکان انجام دهیم اقدامات موثری در حوزه کاهش ناشنوایی در آینده خواهیم داشت.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=28465