تالار شیشه ای ۳۰ هزار واحد ریزش کرد

0
۱۰۷ بازدید

شاخص کل در پایان معاملات امروز با ریزش ۳۰ هزار و ۵۴۰ واحد کانال ۱.۳ میلیون واحدی را از دست داد و به رقم یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۹۳۱ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم به خاطر خبرهایی مبنی بر چشم‌انداز ریزش نرخ ارز رو به ریزش نهاد، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با ریزش ۳۰ هزار و ۵۴۰ واحد کانال ۱.۳ میلیون واحدی را از دست داد و به رقم یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۹۳۱ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۸ هزار و ۵۲ واحد به رقم ۳۳۷ هزار و ۳۱ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به ۵ میلیون و ۱۱۳ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۵.۳ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۸۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۲.۳ درصد کاهش یافتند همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن ۲.۳۳ درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۲.۳۸ درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۶۸ درصد کاهش یافت. شاخص بازار دوم بورس ۱.۹ درصد افت کرد.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج‌فارس،‌گل‌گهر، ملی مس، چادرملو، سرمایه‌گذاری غدیر و پتروشیمی پردیس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز اوضاع نامناسب بود، به گونه‌ای که شاخص کل با ریزش ۲۲۰ واحد به رقم ۱۷ هزار و ۶۵۶ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۹۷۱ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه هم به ۳۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۱.۳ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۲۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۴۹۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات سه شنبه بورس تهران

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان، سنگ‌آهن گهرزمین، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت شیراز، صبا تأمین و توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

بازار بورس این روزها تحت تأثیر چشم‌انداز منفی برای قیمت دلار، رو به کاهش نهاده و علیرغم اینکه عمده کارشناسان می‌گویند که اکثر سهام بنیادی بازار ارزنده شده و حتی زیر ارزش بازار قرار گرفته است، اما شاخص بازار رو به ریزش است و از اصل سرمایه شرکت‌ها کم می‌شود. در واقع حبابی در بازار وجود ندارد و به دلیل نبود تقاضا و پول در بازار شاخص‌های بازار افت می‌کنند.

چشم‌اندازی که برای مذاکرات بر سر زبان‌ها افتاده این است که توافق به احتمال زیاد صورت می‌گیرد و پول‌های بلوکه شده از صادرات نفت به زودی وارد کشور می‌شود و این روند چشم‌انداز بازار دلار را رو به کاهش نهاده بنابراین شاخص بورس هم رو به کاهش گذاشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=169647