تالار شیشه ایی اوج گرفت

0
۱۳۶ بازدید

در پایان معاملات با افزایش ۲۱ هزار و ۹۳۹ واحد شاخص کل به رقم یک‌میلیون و ۱۷۹ هزار و ۶۲۲ واحد رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بورس اوراق بهادار تهران بعد از ریزش‌های پیاپی بالاخره رنگ سبز به خود گرفته و امروز از ابتدای معاملات روند رو به رشد آغاز کرد،‌ به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۲۱ هزار و ۹۳۹ واحد شاخص کل به رقم یک‌میلیون و ۱۷۹ هزار و ۶۲۲ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش ۱۸۶ واحد به رقم ۴۱۹ هزار و ۲۵۱ واحد رسید. 

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۴ میلیون و ۷۱۷ هزار میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران امروز بیش از ۵.۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۷۰ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۷۴۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان رسید را درنظر بگیریم، معامله‌گران امروز در دو بازار بیش از ۸ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی هرکدام ۱.۹ درصد رشد کردند. 

شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن فقط ۴ صدم درصد ارتقا یافتند. 

شاخص آزاد شناور یک‌ونیم درصد رشد کرد.

شاخص بازار اول بورس ۲.۳ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۱.۳ درصد افزایش یافت. 

واحدهای صندوق پالایش یکم امروز گرچه ۷.۲ درصد رشد کرد و هر واحد به ۷۴۱۰ تومان رسید، اما هنوز خریدران این صندوق نسبت به روز اول که ۱۰ هزار تومان خریده بودند، با ۲۶ رصد زیان همراه هستند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل فولاد مبارکه، ملی‌مس، پتروشیمی خلیج فارس، شستا، گلگهر، پلایش نفت اصفهان و سرمایه‌گذاری توسعه فلزات و معادن بوده‌اند. 

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل سایپا، ملی مس ایران، ایران خودرو، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، دارویی برکت، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی و فولاد مبارکه بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز اوضاع مناسب بود و شاخص کل باز با افزایش ۱۵۳ واحد به رقم ۱۷ هزار و ۴۲۷ واحد رسید. 

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک‌میلیون و ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از ۱.۱ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۳۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

امروز نمادهای آریا ساسول، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، پتروشیمی تندگویان، صباتأمین و فولاد هرمزگان به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل زغال‌سنگ پروده طبس، توسعه و عمران استان کرمان، پلیمر آریا ساسول، برق پیوندگستر پارس، توسعه مسیر برق گیلان، ذوب‌آهن اصفهان و نیروی برق دماوند بوده‌اند. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=141090

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here