بی‌کیفیت‌ ها بازهم افت کردند

0
۳۷۴ بازدید

جدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای داخلی منتشر شد

گروه تولید

درجدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای داخلی، ام‌وی‌ام و سایپا ۱۳۲با حفظ جایگاه خود در رده بی‌کیفیت‌ترین خودروها، باز هم در اردیبهشت‌ماه با افت کیفیت روبرو شدند.

گزارش تحلیلی ارزشیابی خودروهای ساخت داخل دراردیبهشت امسال که توسط شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران انجام شد نشان می‌دهد، در این ماه ۹۹ درصد از خودروهای تولید شده در کشور مختص خودروهای سبک (سواری و وانت) و یک درصد نیز مربوط به خودروهای گروه سنگین (مسافری و باری) بوده است.

در این بررسی، نمره منفی ام‌وی‌ام ۱۱۰ با نیم واحد افزایش نسبت به فروردین ماه به ۸۲.۵ رسید و همچنان جایگاه بی‌کیفیت‌ترین خودرو را برای خود حفظ کرد.

نمره منفی سایپا ۱۳۲ نیز از ۷۸.۸ در فروردین ماه به ۷۹.۴ در اردیبهشت ماه رسید.

بر اساس این گزارش در گروه خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان، خودروی تیبا با ۵۴/۲ نمره منفی در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن سایپا ۱۳۱ تولیدی سایپا با ۷۵/۵ نمره منفی در رتبه دوم و سایپا ۱۳۱ تولیدی پارس‌ خودرو با ۷۵/۸ نمره منفی در رتبه سوم رده‌بندی قرار گرفته‌اند.

رتبه چهارم نیز با ۷۹/۴ نمره منفی در اختیار سایپا ۱۳۲ و رتبه پنجم و آخر با ۸۲/۵ نمره منفی در اختیار MVM110 قرار دارد.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، سه خودروی پارس تندر، تندر ۹۰ ایران خودرو و تندر ۹۰ پارس خودرو با ۲۰/۵ نمره منفی مشترکا در رتبه نخست قرار دارند.

پژو ۲۰۶ نیز با ۲۱/۶ نمره منفی در رتبه دوم و پژو ۲۰۶ صندوقدار با ۲۲/۱ نمره منفی در رتبه سوم قرار گرفته است. رتبه چهارم خودروهای تولیدی در اردیبهشت امسال با ۲۳/۹ نمره منفی در اختیار رانا و رتبه پنجم با ۴۵ نمره منفی در اختیار MVM530 قرار دارد. MVM 315 جدید با ۴۵/۷ نمره منفی در رتبه ششم و پژو پارس تولیدی ایران خودرو خراسان با ۴۶/۸ نمره منفی در رتبه هفتم قرار دارد. رتبه هشتم با ۴۷/۱ نمره منفی در اختیار پژو ۴۰۵ تولیدی ایران خودرو خراسان و رتبه نهم با ۴۷/۵ نمره منفی در اختیار پژو پارس تولیدی ایران خودرو است.

سمند با ۴۷/۶ نمره منفی در رتبه دهم و پژو ۴۰۵ تولیدی ایران خودرو با ۴۸/۲ نمره منفی در رتبه یازدهم قرار دارد. پژو پارس تولیدی ایران خودرو مازندران با ۴۸/۳ نمره منفی در رتبه دوازدهم و لیفان ۶۲۰ با ۴۸/۶ نمره منفی در رتبه سیزدهم قرار گرفته است. پژو پارس ایران خودرو فارس با ۴۸/۸ نمره منفی در رتبه چهاردهم قرار داشته و تیبا ۲ با ۵۴/۳ نمره منفی، رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، تندر ۹۰ اتوماتیک با ۲۰/۵ نمره منفی در رتبه نخست قرار دارد. جک اتوماتیک با ۴۳ نمره منفی در رتبه دوم قرار داشته و MVM X33 جدید با ۴۶/۴ نمره منفی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. لیفان X60 نیز با ۴۸/۸ نمره منفی در رتبه چهارم قرار دارد.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، خودروی سراتو با ۱۶/۵ نمره منفی قرار دارد. در گروه خودروهای با سطح قیمتی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیز خودروی سوزوکی گراند ویتارا با ۱۵ نمره منفی قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13490