کد خبر: 1276
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳

بی‌توجهی بورس به وعده مسئولان دولتی ادامه دارد

بی‌توجهی بورس به وعده مسئولان دولتی ادامه دارد

گروه بازارسرمایه : با وجود وعده مسئولان مبنی بر حمایت از بازار سرمایه، موجی از ناامیدی‌ در بازار سهام به راه افتاده و به همین ترتیب شاخص با افت شدیدی به کانال ۷۳ هزار واحد بازگشت .
 وزیر اقتصاد در جلسات گذشته خود از توجه دولت به بازار سرمایه خبر داد و گفت: از بازار سرمایه با اتخاذ تدابیر ویژه‌ای حمایت خواهیم کرد.
بر اساس این گزارش بازار دیروز بی توجه به وعده مقامات دولتی با افت ۵۰۰ واحدی دیگر به کانال ۷۳ هزار واحد بازگشت تا در آخرین روزهای بهاری همچنان بازدهی‌های منفی نصیب سرمایه‌گذاران خود کند.
علاوه بر این بسیاری از سرمایه‌گذاران که در روزهای پایانی سال ۹۲ وارد بازار شده بودند به رسم همیشگی که فروردین و اردیبهشت هر سال بازدهی مثبت و روند صعودی در قیمت‌ها وجود داشت، وارد بازار شده و بر خلاف انتظار خود، دچار زیان شدند.
بر اساس این گزارش، نمادهای بزرگی همچون پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، گسترش نفت و گاز پارسیان، معدنی و صنعتی گل گهر، بانک صادرات، بانک ملت، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.
طی یک ماه اخیر وضعیت کلی بازار سهام قرمز بود و دیروز هم بر شدت آن با افت ۵۰۰ واحدی افزوده شد؛ در معاملات امروز سیمان خاش، تولید مواد اولیه و الیاف مصنوعی، جام‌دارو، رادیاتور، فنرسازی زر، تکنوتار، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، سرمایه‌گذاری پرویز، سایپا دیزل، ملی سرب و روی، پلاسکوکار بیشترین کاهش قیمت را داشتند و به دنبال آن صدها نماد دیگر کاهش قیمت به خود دیدند.
در فرابورس هم شاخص با افت ۱۳ واحدی به ۷۲۸ واحد رسید که پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی جم، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، نفت ایرانول، تأمین مواد اولیه فولاد صبانور، بانک سرمایه‌، آهن و فولاد ارفع و نفت پاسارگاد ضمن افت قیمت بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.
در این بازار افرانت، آس‌ت، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق، پخش البرز، همکاران سیستم، بیمه میهن و شهرسازی و خانه‌سازی باغ‌میشه بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.