بیکاران میلیونی در راه بازار

0
۵۹۳ بازدید

وزیر کار با اعلام اینکه به زودی ۴٫۵ میلیون نفر فارغ‌التحصیل بیکار وارد بازار کار می‌شوند، به فرانسوی‌ها پیشنهاد کرد از این فرصت استفاده کنند.

وزیر کار با اعلام اینکه به زودی ۴٫۵ میلیون نفر فارغ‌التحصیل بیکار وارد بازار کار می‌شوند، به فرانسوی‌ها پیشنهاد کرد از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش مهر، علی ربیعی در دیدار «فرانسوا فیلون» نخست وزیر و وزیر کار و امور اجتماعی پیشین فرانسه گفت: مجموعه های زیادی زیرنظر سازمان تامین اجتماعی است که می توانند تعاملات اقتصادی زیادی را با شرکت‌های فرانسوی داشته باشند.

وزیر کار با تاکید بر اینکه تعاملات اقتصادی ایران با اروپا به گسترش ثبات و امنیت در منطقه منجر می شود،اظهارداشت: در صورتی که تعاملات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اروپا فزونی یابد، می تواند به گستره امنیت و ثبات اقتصادی در منطقه منجر شود و تعارضات بین المللی را کاهش دهد.

به گفته وزیر کار، همچنین بزرگترین شرکت نفتی و گازی خلیج فارس با ۴۹ درصد سهم زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است که می‌تواند تعاملات اقتصادی خوبی برای همکاری با شرکت‌های فرانسوی داشته باشند. هم اکنون برای ساخت دو پالایشگاه بزرگ نیاز مالی داریم که فرانسوی‌ها می توانند در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: ایران همچنین از آثار تاریخی و موقعیت ویژه طبیعی از توانمندی بالایی در بخش گردشگری و جذب توریسم برخوردار است. ربیعی به جمعیت فارغ التحصیلان بیکار در کشور اشاره کرد و گفت: به زودی ۴.۵ میلیون فارغ التحصیل بیکار وارد بازار کار ایران می‌شوند که پتانسیل کشورمان از نظر نیروی انسانی را نشان می دهد و فرانسه می تواند از این موقعیت بیشترین بهره را ببرد.

نخست وزیر پیشین فرانسه ایران را کشوری دارای ثبات و آرام دانست و افزود: مسئولان در این کشور با مسئولیت پذیری توانسته اند ثبات و آرامش و امنیت را در ایران جاری سازند. اروپا باید سیاست متفاوت و مستقلی در مورد ایران داشته باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=29021