کد خبر: 151206
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

بیشترین سود به جیب کدام سهامداران رفت؟

بیشترین سود به جیب کدام سهامداران رفت؟

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۱۵هزار و ۵۵۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۵ هزارواحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۳میلیارد و ۴۰۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۰هزار و ۱۵۸میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۳۶۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کارتن ایران، درخشان تهران و سرمایه‌گذاری سایپا بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های ملی سرب و روی ایران، سرمایه‌گذاری استان آذربایجان و سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله ۳ میلیارد و ۹۱۰میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰هزار و ۸۵۱میلیارد تومان در ۵۳۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۱۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۸۷۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری هامون صبا، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و سرمایه‌گذاری پویا بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گلستان، صنعتی دوده فام و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیشترین کاهش قیمت را داشتند.