بیست و دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد

0
۵۵۰ بازدید

بیست و دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل به همراه جمعی از معاونین، مدیران و مشاوران این سازمان در محل مرکز بین المللی رشد برگزار شد.

به گزارش  روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در این جلسه که روز دوشنبه (۱۴ مهرماه) برگزار شد، اظهار کرد: توسعه پایدار و متوازن در تمامی نقاط جزیره قشم تنها با مشارکت واقعی جوامع محلی امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: بخش های مختلف سازمان منطقه آزاد قشم درکنار همه ماموریت ها و وظایف قانونی، باید با برنامه ریزی دقیق و انجام آموزش های کافی به دنبال فرهنگ سازی در روستاها و جامعه محلی جزیره باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: کاهش آسیب های اجتماعی با هدف ایجاد جامعه ای ایمن، سالم و پویا نیازمند شناخت مسیرهای درست و آسیب شناسی راه حل های اجرایی و آگاهی رسانی صحیح و به موقع است.

به گفته مومنی؛ بدون برنامه ریزی نمی توان به سمت توسعه حرکت کرد و باید با آموزش و فرهنگ سازی فضایی ایجاد کنیم تا موانع توسعه در حوزه های مختلف اجتماعی جزیره با همراهی و همکاری جوامع محلی مرتفع شوند.

وی تاکید کرد: موسسات غیردولتی و سازمان های مردم نهاد نقش موثری را در حوزه آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها می توانند داشته باشند.

براساس این گزارش، در ابتدای این جلسه عابدین سعادتفر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم گزارش بررسی عملکرد شش ماهه در حوزه درآمدها و منابع به تفکیک مدیریت ها و معاونت های این سازمان ارائه کرد.

در بخش دیگری از این جلسه مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان گزارشی درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و اقدامات صورت گرفته در ارتباط با شرایط بیماران مبتلا به این ویروس در جزیره قشم ارائه کرد. وی در ادامه توضیحاتی پیرامون فیلم «اقیانوس پشت پنجره» به عنوان فیلم منتخب جشنواره سانفرانسیسکو آمریکا که تمامی صحنه های این فیلم در ژئوسایت ها و مناطق گردشگری و تفریحی جزیره قشم فیلمبرداری شده ارائه کرد.

در ادامه بیست و دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم، علی یدقار مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی تحت عنوان «نگاهی به موضوع ارز» پرداخت و طی آن با نگاهی آسیب شناسانه درباره ریشه و نابسامانی های موجود در بازار ارز، نکاتی را مطرح کرد.

در بخش پایانی این جلسه فرشته سلجوقی مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم گزارشی با عنوان «قشم اولین جزیره ترمیمی ایران» را ارائه کرد و به بیان مشخصات، اولویت ها و ساز و کار تبدیل جزیره قشم به نخستین جزیره ترمیمی کشور پرداخت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=114752