کد خبر: 106568
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

بیانیه عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف تهران به مناسبت روز اصناف اصناف: همچنان همراه و پشتوانه نظام و کشور هستند

بیانیه عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف تهران به مناسبت روز اصناف اصناف: همچنان همراه و پشتوانه نظام و کشور هستند


علی فاضلی عضو هیأت رئیسه اتاق تهران در پیامی ضمن تبریک روز اصناف به جامعه بزرگ اصناف کشور، به مشکلات و چالش‌های این حوزه اشاره کرد.
به گزارش جهان اقتصاد در این بیانیه چنین آمده است؛ مورد فرارسیدن روز اصناف را به اعضای این خانواده بزرگ، تلاشگر و خستگی‌ناپذیر تبریک گفته و امیدوارم هرچه زودتر شاهد پایان مصائب و سختی‌هایی باشیم که طی چند سال گذشته گریبانگیر این مجموعه شده‌است.
امروز جامعه صنفی متأثر از مشکلاتی که گریبانگیر اقتصاد کشور شده‌است با چالش‌هایی جدی روبرو است و اگرچه این شرایط موجب شده تا بسیاری از واحدهای صنفی در تنگنای مشکلات قد خم کنند، اما می‌دانم و ایمان دارم که درخت کهنسال اصناف چون گذشته، در برابر این طوفان نیز ایستادگی خواهد کرد و بار دیگر سرافراز از اینکه پشتوانه مطمئنی برای اقتصاد و کشور است، مغرورانه به خود افتخار خواهد کرد.
تحریم خصمانه دشمن دیرینه اینبار اقتصاد کشور را هدف قرار داده تا شاید بتواند شکست‌های گذشته را جبران کند و اصناف به عنوان یکی از ستون‌های اقتصاد کشور، مورد هدف این تحریم‌ها هستند. اما جامعه صنفی با درایت و توان بالایی که دارد، این خدعه را نیز خنثی خواهد کرد، بار دیگر ثابت خواهد کرد که دریافت عنوان بازوان ستبر انقلاب از امام راحلمان خمینی بزرگ‌(ره) واقعا زیبنده این خانواده تلاشگر است.
یکی دیگر از مشکلاتی که امرور گریبانگیر جامعه صنفی شده است، اختلافات درونی است که از نظر دوستان دور مانده و به آن توجه نمی‌کنند. این شرایط موجب شده تا بسیاری از تصمیمات بدون بهره‌گرفتن از اجماع و دانش و خرد جمعی اتخاذ شود و امیدوارم این مشکل با همدلی و همراهی پایان یافته و وفاق و وحدت جایگزین آن شود.
مشکل دیگری که امروز خانواده معظم اصناف را رنج می‌دهد، خیل عظیم قوانین، بخشنامه‌ها، دستورالعمل و آیین‌نامه‌هایی است که متولیان این حوزه در دولت و مجلس صادر می‌کنند و این سیاست‌گذاری‌ها آنچنان بی‌هدف و سردرگم و بعضا مغایر، متضاد یا موازی هستند که موجب سردرگمی فعالان صنفی شده‌است. در حالیکه سال‌ها است از چابک‌سازی و کوچک کردن سازمان‌ها و ساختارها سخن می‌گوییم، یکی از مهمترین بخش‌هایی کوچک‌شدن آن نیاز به بازنگری و تصمیمی جدی دارد، کوهی از مصوبات است که چون سدی بزرگ مانع فعالیت واحدهای صنفی شده‌است.
اما با وجود همه این مشکلات خانواده بزرگ اصناف به تأسی از بنیانگذار فقید و رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند، همه سختی‌ها را می‌دانیم و ایستاده‌ایم، ایستاده است. جامعه صنفی می‌داند که نه به عنوان بخشی از اقتصاد کشور که در مقام ریشه و تاریخ این مرز و بوم، امروز عهده‌دار مسؤلیت بزرگی است که از سال‌های مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی و روزهای خدمت در میدان دفاع مقدس خود را مکلف به آن کرده است، امروز اصناف بسترساز تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق و جهش تولید است و از سویی می‌داند که همچنان همراه و پشتوانه نظام و کشور در برابر دشمنی‌های دشمن دیرینه است و برای انجام این تکالیف از هیچ خدمتی فروگذار نخواهدکرد.