بوسنی ۶۵.۳ میلیون دلار وام کرونا از بانک جهانی می گیرد

0
۱۱۴ بازدید

بانک مرکزی بوسنی اعلام کرد اقتصاد این کشور ۴.۶ درصد در سال جاری میلادی کوچک می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بانک جهانی در روز شنبه اعلام کرد ۶۵.۳ میلیون دلار وام جهت کمک به بوسنی برای سرپا نگه داشتن شرکت‌های کوچک و متوسط آن طی بحران کرونا تصویب کرده است.

از این وام برای تقویت تأمین مالی بلندمدت کسب و کارهایی که از رکود ناشی از همه‌گیری ویروس‌کرونا ضربه خورده‌اند و همچنین برای تأمین مالی برنامه‌هایی که تمرکز آنها افزایش کاربرد فناوری است، استفاده می‌شود.

امانوئل سالیناس، مدیر بوسنی و مونته نگرو طی بیانیه‌ای گفت:«این پروژه شرایط مالی را تا حدی بهبود می‌دهد که در برابر شوک‌های آینده هم مقاوم باشد». بانک مرکزی بوسنی اعلام کرد اقتصاد این کشور ۴.۶ درصد در سال جاری میلادی کوچک می‌شود. تا حالا صد هزار نفر در این کشور به کوئید ۱۹ مبتلا شده و ۳۲۹۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بوسنی در ماه اکتبر ۳۰ میلیون یورو از بانک اروپایی بازسازی و توسعه وام گرفت تا سیستم بانکی خود را از خطرات ناشی از این بحران سلامتی حفظ کند.

در صربستان، کشور همسایه بوسنی، ۲۶۱۴۳۷ به کویید ۱۹ مبتلا شده و ۲۲۷۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این کشور قصد دارد هفته آینده ۲ میلیارد دینار (۲۰.۶۱ میلیون دلار) به صورت حداقل دستمزدهای ماهانه به ۷۲۵۰۰ نفر از افرادی که در بخش‌های آسیب دیده مثل رستوران‌ها، هتل‌ها، آژانس‌های گردشگری و شرکتهای کرایه خودرو کار می‌کنند پرداخت کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=124319

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید