کد خبر: 132675
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

بورس تهران با ۲۱ هزار واحد رشد بسته شد

بورس تهران با ۲۱ هزار واحد رشد بسته شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران از ۳ روز قبل روند رو به رشد را آغاز کرده و امروز هم شاخص کل مرتب در حال افزایش بود، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش ۲۱ هزار و ۶۲۶ واحد به رقم یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۳۷۰ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با افزایش ۲۹۷۲ واحد به رقم ۴۲۳ هزار و ۶۵ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۴ میلیون و ۸۲۹ هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز بیش از ۸.۴ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱.۱ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۹۷۶۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از ۴۸۴۵ میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، ارزش معاملات به بیش از ۱۴ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان رسید. نقشه معاملات امروز بورس تهران امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند که حکایت از رشد همه شاخص‌ها دارد، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی ارزشی ۱.۸ درصد رشد کرد.

همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم وزن ۷۱ صدم درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور ۱.۵ درصد، شاخص بازار اول بورس ۲.۵ درصد، رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود،‌ فقط ۹۵ صدم درصد افزایش یافت.

پالایش یکم امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل فولاد مبارکه، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو بوده‌اند. نمادهای پرتراکنش شامل فنرسازی زر، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، کاشی الوند، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو بودند. امروز در فرابورس ایران هم شاخص رو به رشد بوده و با افزایش ۸۵ واحد به رقم ۱۱۷ هزار و ۵۳۹ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران بیش از ۲.۳ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۵۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴۸۴۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز نمادهای فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، هلدینگ معدنی خاورمیانه و آریاساسول بیشتری اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند. نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل سپیدار سیستم آسیا، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، زغال سنگ پروده طبس، برق و انرژی پیوند گستر پارس و توسعه و عمران استان کرمان بودند.

به گفته وزیر اقتصاد سرمایه‌گذاری در بورس مستلزم دقت، مطالعه، تحلیل و تحقیق و مشاوره از افراد امین و کاردان است و حتماً از محل پس‌انداز و در یک چشم انداز ۶ ماهه تا یک ساله باید صورت گیرد تا دچار زیان نشویم و همچنین رفتار در بازار سرمایه باید به دور از هیجان و عدم پیروزی از کانال‌های سیگنال‌فروش و جلوگیری از نوسان گیری است و کسانی که در بورس با برنامه و تحلیل وارد شوند مطمئنا سود مناسبی هم دریافت خواهند کرد.

برچسب ها : بورس شاخص بورس