بورس تهران با صعود بسته شد

0
۹۰ بازدید

در پایان معاملات شاخص کل بورس با رشد ۱۶۰۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز شاهد عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری هامون از زیرمجموعه‌های شستا بود اما شاخص کل گرچه در ابتدای بازار رشد خوبی داشت اما بعد از آن این رشد متوقف شده بگونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با رشد ۱۶۰۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۱۱۵۹ واحد به رقم ۳۹۶ هزار و ۷۴۴ واحد رسید.

امروز ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۳۰۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۴۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۵۵۲۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

همچنین ارزش معاملات فرابورس امروز ۳۹۶۰ میلیارد تومان بود که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با ۰.۱۲ درصد افزایش همراه شد اما این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۲۹ درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۰.۳ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۰.۴ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۲۲ درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای ملی‌مس، گل‌گهر، پتروشیمی نوری و پتروشیمی جم، بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، بانک ملت و توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل سپید ماکیان، لیزینگ کارآفرین، ملی‌مس، مدیریت ارزش، سرمایه‌گذاری شستا، دارویی برکت و سایپا بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل با رشد ۱۷۶ واحد به رقم ۱۹ هزار و ۳۹۵ واحد رسید.

ارزش شرکت‌های حاضر در فرابورس به بیش از یک میلیون و ۶۴ هزار میلیارد تومان رسید.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران پالایش یکم امروز ۶۹۴۰ تومان معامله شد در حالی که به قیمت ۱۰ هزارتومان به مردم فروخته شد یعنی مردم بعد از ۱۰ ماه با ۳۱ درصد زیان از اصل سرمایه مواجه‌اند.

امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از ۱.۶ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۹۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، فرابورس، پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان و فولاد ارفع بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد سنگ آهن گهرزمین بیشترین اثر کاهش در شاخص فرابورس را داشته است.

نمادهای پرتراکنش امروز شامل کاغذی لطیف، غذایی دناآفرین فدک،‌گسترش صنایع روی ایرانیان، توسعه سرب و روی ایرانیان، صنایع چوب خزر، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی ارومیه بوده‌اند.

با توجه به اینکه بازار سرمایه دارای ریسک و نوسان است بنابراین سرمایه‌گذاران در این بازار باید اولاً از محل پس‌اندازهایی که نیاز فوری ندارند، در بازار حاضر شده و ثانیا با انتخاب سهام مناسب و پرتفوی خوب از کمترین ریسک و بیشترین بازده برخوردار شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=149220

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here