بورس تنها بازار سبزپوش هفته دوم مهرماه

0
۷۹ بازدید

همچنین به نظر می رسد انتخاب آقای صالح‌آبادی به عنوان رییس کل بانک مرکزی که سابقه ریاست سازمان بورس را داشته است، مورد استقبال اهالی بازار سرمایه قرار گرفته و عامل رشد شاخص کل بورس شده است.

مرتضی ابراهیمی

درهفته‌ گذشته علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی شد، همزمان با این اتفاق دلار با افت قیمت مواجه شد، اما بازارسرمایه به این موضوع واکنش مثبت داشت.

به گزارش جهان اقتصاد، بورس تنها بازاری بود که در هفته دوم مهرسبز پوش شد و سایر بازارها با روند نزولی مواجه شدند.

شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارشنبه این هفته با ایستادن روی سطح یک میلیون و ۴۸۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد بدین ترتیب در هفته گذشته شاخص کل بورس ۵۲ هزار واحد تقویت شد. لازم به ذکر است که در هفته گذشته بازار بورس فقط چهار روز کاری داشته است.

در پایان هفته‌ گذشته بورس با ۳٫۶ درصد رشد تنها بازار مثبت هفته شد و مابقی بازارها منفی ظاهر شدند.

در هفته گذشته با وجود مثبت بودن شاخص کل بورس که در نتیجه رشد شاخص سازها بوده است اما سهام داران خرد با صف‌های فروش مواجه بودند و هم اکنون در زیان سپری می کنند.

همچنین به نظر می رسد انتخاب آقای صالح‌آبادی به عنوان رییس کل بانک مرکزی که سابقه ریاست سازمان بورس را داشته است، مورد استقبال اهالی بازار سرمایه قرار گرفته و عامل رشد شاخص کل بورس شده است.

نرخ دلار در هفته دوم مهرماه ۵۳۹ تومان کاهش یافت و با بازدهی منفی ۱٫۸ درصدی بیشترین افت را نسبت به دیگر بازارها از آن خود کرد. در حال حاضر قیمت دلار به  ۲۷ هزار و ۹۳۲ هزار تومان کاهش یافته است. یکی از عوامل کاهش نرخ دلار انتخاب علی صالح آبادی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی است.

به عقیده کارشناسان بازار ارز با انتخاب علی صالح آبادی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی احتمالا نرخ ارز همچنان به روند نزولی خود ادامه خواهد داد و نرخ ارز احتمالا به ۲۶ هزار تومان هم کاهش خواهد یافت. ضمن این که کاهش نرخ ارز فرصت خوبی را فراهم خواهد کرد تا سرمایه ها از کشور خارج شود، یکی از مقاصد فرار سرمایه ها ترکیه است، بنابراین در آینده با خروج ارز در کشور مجددا نرخ ارز افزایش خواهد یافت.

عامل دوم کاهش نرخ ارز، پالس مثبت برجامی است چرا که وزیر خارجه ایران که در روسیه به سر می‌برد گفته بود که به زودی به مذاکرات وین بازمی‌گردیم.

اما قیمت سکه با کاهش نرخ ارز ریزش کرد و در کانال ۱۱ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان ایستاد.

در هفته دوم مهر مه قیمت سکه ۱۰۷ هزار تومان معادل ۰٫۹ درصد ریزش را تجربه کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156736

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here