کد خبر: 189551
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

بورس با ۷ هزار واحد جهش بسته شد

بورس با ۷ هزار واحد جهش بسته شد BeforeIn Left

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس،‌ بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند دو روز گذشته روند رو به رشد به خود گرفت و شاخص کل با افزایش 7 هزار و 338 واحد به رقم یک‌میلیون و 437 هزار و 359 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 3 هزار و 466 واحد به رقم 384 هزار و 55 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 479 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 5.1 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 236 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 731 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی پردیس، پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی‌مس، ایران‌خودرو، کشتیرانی جمهوری اسلامی، سایپا و گروه بهمن بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 95 واحد افزایش به رقم 18 هزار و 861 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 24 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 340 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 1.6 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 126 هزار فقره معامله و به ارزش 11 هزار و 511 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول، نیروبرق دماوند، بیمه پاسارگاد، دارویی دانا، بهمن دیزل و صبا تأمین بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

با توجه به اینکه سهامداران عدالت به عنوان سهامداران عمده در شرکت‌های سرمایه‌پذیر به شمار می‌روند، بنابراین برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت بدون حضور نمایندگان قانونی سهام عدالت معمولاً رسمیت پیدا نمی‌کند و مجامع آنها باطل می‌شود. در این زمینه امروز نامه‌ای از رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر ابطال مجمع فجرانرژی به خاطر راه ندادن نماینده سهام عدالت منتشر شد.

با توجه به حضور سهامداران عدالت و همچنین حضور سرمایه‌گذاران خرد، باید قوانین بازار نسبت به حضور سرمایه‌گذاران خرد تغییر پیدا کند و منافع سهامداران خرد هم رعایت شود. از جمله این موارد باید سودها و حق‌تقدم‌های اختصاص‌یافته به سهامداران خرد به موقع پرداخت شود و سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه ماندگاری بیشتری پیدا کنند.

In RightAfter

out of p

برچسب ها : بورس تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.