کد خبر: 5816
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

بودجه ارکسترهای ملی و سمفونیک ابلاغ شد

بودجه ارکسترهای ملی و سمفونیک ابلاغ شد


معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از ابلاغ بودجه براي فعاليت دوباره ارکسترهاي ملي و سمفونيک خبر داد.
به گزارش مهر، معاون امور هنري وزير ارشاد از اجرايي شدن قول رييس‌جمهور مبني بر تخصيص بودجه جداگانه براي احياي ارکسترهاي ملي و سمفونيک خبر داد و گفت: حدود دو روز پس از جلسه با معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور، اعتبار اوليه احياي ارکستر سمفونيک و ارکستر ملي توسط آقاي نوبخت ابلاغ شد که ما به سرعت براي دفتر طرح برنامه و بودجه فرستاديم تا کار به زودي آغاز ‌شود.
علي مرادخاني درباره جلسه با وزير ارشاد و معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور گفت: هفته گذشته به همراه ديگر معاونان جلسه‌اي با وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي و آقاي نوبخت داشتيم که طي آن درباره مسائل متعدد حوزه‌هاي گوناگون مثل بدهي‌هاي باقيمانده در بخش موسيقي، تئاتر و امکانات مورد نياز براي برگزاري جشنواره‌هاي هنري به گفت‌وگو پرداختيم.
معاون هنري وزير ارشاد درباره ابلاغ نشدن حکم رهبران ارکستر سمفونيک و ملي گفت: پيش‌تر به دوستان و همکاران گفتم که تا وقتي مسائل مربوط به بودجه، نهايي نشده نسبت به ايجاد تعهد براي دولت با احتياط عمل مي‌کنيم، چون از فرداي آغاز به کار هنرمندان و رهبران ارکستر موظف به تامين حقوق آن‌ها هستيم. اما حالا مي‌توانيم اميدوار باشيم کار به زودي آغاز شود.
مرادخاني به برنامه‌هاي بلندمدت براي فعاليت ارکسترها اشاره کرد:برخي امور از مسائل ذاتي فعاليت ارکسترها محسوب مي‌شوند و انتظار زيادي هم از اين بخش وجود دارد. بنابراين از همان لحظه آغاز بايد به فکر برنامه‌ريزي براي آينده باشيم. مواردي مانند برگزاري کنسرت‌هاي داخلي، تشکيل گروه‌ دوم و نقش‌آفريني در بحث ديپلماسي فرهنگي از مواردي هستند که بايد پيگيري شوند.
رييس جمهور دولت يازدهم در ديدار خود با هنرمندان در دي‌ماه سال گذشته نويد داده بود که ارکسترها دوباره احيا مي‌شوند.