بودجه ارکسترهای ملی و سمفونیک ابلاغ شد

0
۳۸۳ بازدید


معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ بودجه برای فعالیت دوباره ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد.
به گزارش مهر، معاون امور هنری وزیر ارشاد از اجرایی شدن قول رییس‌جمهور مبنی بر تخصیص بودجه جداگانه برای احیای ارکسترهای ملی و سمفونیک خبر داد و گفت: حدود دو روز پس از جلسه با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، اعتبار اولیه احیای ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی توسط آقای نوبخت ابلاغ شد که ما به سرعت برای دفتر طرح برنامه و بودجه فرستادیم تا کار به زودی آغاز ‌شود.
علی مرادخانی درباره جلسه با وزیر ارشاد و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور گفت: هفته گذشته به همراه دیگر معاونان جلسه‌ای با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای نوبخت داشتیم که طی آن درباره مسائل متعدد حوزه‌های گوناگون مثل بدهی‌های باقیمانده در بخش موسیقی، تئاتر و امکانات مورد نیاز برای برگزاری جشنواره‌های هنری به گفت‌وگو پرداختیم.
معاون هنری وزیر ارشاد درباره ابلاغ نشدن حکم رهبران ارکستر سمفونیک و ملی گفت: پیش‌تر به دوستان و همکاران گفتم که تا وقتی مسائل مربوط به بودجه، نهایی نشده نسبت به ایجاد تعهد برای دولت با احتیاط عمل می‌کنیم، چون از فردای آغاز به کار هنرمندان و رهبران ارکستر موظف به تامین حقوق آن‌ها هستیم. اما حالا می‌توانیم امیدوار باشیم کار به زودی آغاز شود.
مرادخانی به برنامه‌های بلندمدت برای فعالیت ارکسترها اشاره کرد:برخی امور از مسائل ذاتی فعالیت ارکسترها محسوب می‌شوند و انتظار زیادی هم از این بخش وجود دارد. بنابراین از همان لحظه آغاز باید به فکر برنامه‌ریزی برای آینده باشیم. مواردی مانند برگزاری کنسرت‌های داخلی، تشکیل گروه‌ دوم و نقش‌آفرینی در بحث دیپلماسی فرهنگی از مواردی هستند که باید پیگیری شوند.
رییس جمهور دولت یازدهم در دیدار خود با هنرمندان در دی‌ماه سال گذشته نوید داده بود که ارکسترها دوباره احیا می‌شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5816