به جای رنو تیبا و پراید بگیرید!

0
۴۳۱ بازدید

براساس گزارش های منتشر شده در خبرگزاری ها، شرکت سایپا در بخشنامه‌ای به نمایندگی‌ها اعلام کرد مشتریانی که ساندرو و تندر۹۰ ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند محصولات خانواده پراید یا تیبا را به‌جای خودروی ثبت‌نامی خود تحویل بگیرند.

در بخشنامه سایپا که صبح روز یکشنبه روی خروجی سایت ها قرار گرفته است آمده است: «احتراماً ضمن پوزش از مشتریان به‌جهت تأخیر پیش‌آمده در ایفای تعهدات انواع محصولات رنو شرکت پارس خودرو به‌اطلاع می‌رساند: مشتریان محترم می‌توانند در صورت تمایل نسبت به انتخاب یکی از دو روش پیشنهادی زیر اقدام کنند.

انتظار مشتریان محترم تا رفع مشکل تولید محصولات رنو با شرایط ذیل: الف ــ قیمت محصولات به‌قیمت زمان تحویل مشتری طبق قرارداد محاسبه خواهد شد. ب ــ سود مشارکت و تأخیر طبق قرارداد به‌میزان ۲۷ درصد (۱۵ درصد سود مشارکت) ادامه خواهد یافت.

پیشنهاد اول برای مشتریانی که قصد تبدیل خودرو دارند: جایگزینی تعهدات رنو با محصولات X100 (سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۵۱) و X200 (تیبا، تیبا۲، ساینا) با سود مشارکت و تأخیر به‌میزان ۲۷ درصد طبق قرارداد به یکی از روش‌های ذیل:

الف) تعهدات انواع ساندرو و استپ‌وی به دو دستگاه خودرو یک دستگاه X100 و یک دستگاه X200 که یک دستگاه با موعد تحول بهمن ۹۷ به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنوی مشتری و یک دستگاه با زمان تحویل آذر ۹۸ به‌قیمت روز شرکت.

ب) تعهدات تندرو به یک دستگاه خودرو X100 (سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۵۱) و X200 (تیبا، تیبا۲، ساینا)  با موعد تحویل بهمن ۹۷ به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنوی مشتری.»

مشکلات واردات قطعات و قیمت آن موضوعی است که خودروسازان و در نهایت مشتریان امروز با آن دست به گریبان هستند. خودروسازان قصد داشتند خودروهایی را برای فروش و ثبت نام عرضه کنند، اما حالا با وجود تحریم ها و بالا رفتن قیمت دلار و سردرگمی قیمت گذاری، شرکت ها از تحویل تعهدات خود جا مانده اند. به همین دلیل به گفته کارشناسان، بهتر است دولت وارد شود و مشکلات ناشی از این مساله را حل کند. چرا که بخشی از موضوع به قیمت گذاری خودرو برمی گردد که میان شورای رقابت و سازمان حمایت بلاتکلیف مانده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=91394