کد خبر: 97217
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

بهبود اوضاع در روستای محمد غضبان شوش پس از حضور میدانی مسؤولان

بهبود اوضاع در روستای محمد غضبان شوش پس از حضور میدانی مسؤولان

روستاییان روستای محمد غضبان شوش می‌گویند اوضاع این روستای سیل زده پس از بازدید میدانی مسؤولان بهبود یافته و خواستار ادامه حضور میدانی مسؤولان شدند.

به گزارش فارس از شوش، خوزستان در سومین هفته مقابله با سیلاب این روزها شاهد ابعاد جدیدی از حماسه مردمی است و مردم مناطق مختلف استان با دست‌های خالی و بدون سرپناه در حال احداث سیل بند و مقابله با سیلاب هستند.

مردم روستای محمد غضبان از توابع بخش شاوور شهرستان شوش در روزهای گذشته مجبور به ترک روستا شدند اما بخشی از جوانان در روستا ماندند تا در احداث سیل بند کمک کنند.

یکی از روستاییان به خبرنگار فارس می‌گوید: در روزهای گذشته بدون چادر در روستا ماندیم اما شب گذشته با حضور یکی از مسؤولان کشوری و مشاهده اوضاع روستا به‌صورت میدانی قرار شد بخشی از امکانات به این روستا ارسال شود.

عبدالرحیم کعب عمیر می‌افزاید: صبح امروز چادرهای هلال احمر به همراه گروهی از پزشکان به این روستا آمدند.

وی بیان می‌کند: پس از حضور میدانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان اوضاع در این روستا از نظر امکانات بهبود یافت و این موضوع نشان می‌دهد که حضور مسؤولان به‌صورت میدانی و اطلاع از واقعیات منطقه می‌تواند راهگشا باشد.

وی عنوان می‌کند: امیدواریم حضور میدانی مسؤولان در روزهای آینده و پس از سیلاب هم ادامه پیدا کند تا مردم شاهد تلاش آنها باشند و اوضاع خیلی زود به روال طبیعی و عادی خود بازگردد.

**بخشی از نیازهای روستائیان پیگیری و فراهم شد

محمدرضا واعظ مهدوی با حضور در روستاهای سیل‌زده استان خوزستان و بازدید از آنها، دستیابی به امکانات رفاهی و ضروری را برای آنها مهیا کرد.

مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ادامه سفر خود به روستاها و مناطق سیل‌زده وارد استان خوزستان شد و با بازدید از روستاهای بن جاسم، محمد غضبان و شهر الوان با کمک به مردم در عملیات تحصیل امکانات به آنها کمک کرد.

شهر الوان و روستای عبدالخان از جمله مناطقی بود که مردم آن با احداث سیل بند توانسته بودند خسارات وارده به شهر را کاهش دهند و محمدرضا واعظ مهدوی با همراهی شهردار با تشکر و قدردانی از تلاش و ابتکار مردم با آنها درباره احداث سیل بندی که این شهر را به شهر حماسه مشهور کرد، گفتگو کرد.

از دیگر اقدامات محمدرضا واعظ در سفر به خوزستان رفتن به روستاهایی بود که بیشترین آسیب را دیده‌اند، روستاهایی چون حمیدیه.

تلاش برای گرفتن حق بیمه کشاورزان و روستائیان از طریق هماهنگی‌های لازم با جهاد کشاورزی و پیگیری مسائل بهداشتی و درمانی مردم از طریق ارتباط با خیرین از مهم‌ترین اقدامات حضور واعظ در این مناطق بود.

همچنین با پیگیری‌های لازم صد عدد چادر و اقلام ضروری به روستاهایی که چادر و اقلام بهداشتی و درمانی به دستشان نرسیده بود، فرستاده شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر توزیع کالاهای اهدایی و کمک‌هایی که توسط خیرین مرتبط با صندوق جمع آوری شده بود و همچنین تهیه و توزیع علوفه برای دام روستائیان از دیگر اقداماتی است که محمدرضا واعظ مهدوی پیگیری و به نتیجه رساند.

او همچنین در جلسه‌ای با همراهی فرماندار شهر شوش و نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی به بررسی وضعیت روستاهای آسیب‌دیده و چگونگی کمک رسانی و جبران خسارات آنها پرداخت.