کد خبر: 4037
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۳

بهای طلا در هفته جاری به کدام سو می رود؟

بهای طلا در هفته جاری به کدام سو می رود؟

گروه بازارپول : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی در خصوص روند تحولات قیمت طلا در روزهای آینده دچار اختلاف نظر هستند

به گزارش کیتکو نیوز؛ در نظرسنجی این هفته ۲۴ نفر از ۳۷ کارشناس ارشد اقتصادی و فعالان بازار طلا شرکت کرده اند.
بر اساس این گزارش ۱۲ نفر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که قیمت طلا طی روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد ۸ نفر از کارشناسان اقتصادی نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت و ۴ نفر نیز پیش بینی کردند قیمت طلا هفته آینده با تغییر چندانی روبرو نخواهد شد.
هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی شرکت کننده در نظرسنجی کیتکو به کاهش قیمت طلا رای داده بودند. قیمت طلا علی رغم افزایش نسبی در روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا طی هفته گذشته با کاهش روبرو شده است.
فیلیپ استریبل تحلیلگر اقتصادی موسسه آر جی او فیوچرز تاکید کرد: قیمت طلا طی هفته آینده نیز با فشار زیادی روبرو خواهد شد و تنش های ژئو پلیتیک و بحران بدهی آرژانتین مانع ادامه روند نزولی قیمت طلا نخواهد شد.
وی افزود: مهمترین عامل موثر بر کاهش قیمت طلا در روزهای آینده انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا خواهد بود.
گزارش سایت طلا می افزاید: “سین لاسک” تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری والش تریدینگ نیز تاکید کرد: قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد چرا که قیمت این فلز زرد به کمتر از میانگین ۲۰۰ روز گذشته خود نرسیده است.
وی افزود: بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فکر می کردند فدرال رزرو آمریکا در نشست اخیر خود طرحی را برای افزایش نرخ بهره خواهد داشت ولی عدم تحقق این مساله طی روزهای آینده به نفع قیمت طلا خواهد بود.
کن موریسون کارشناس ارشد اقتصادی نیز تاکید کرد: به نظر من سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۰ دلار خواهد بود و طلا در این شرایط در برابر سطح ۱۳۱۰ تا ۱۳۲۰ دلاری مقاومت خواهد کرد.
سود دلار و زیان طلا در یک تصمیم
 رئیس فدرال رزرو دالاس ضمن اشاره به برگزاری نشست اخیر مقامهای بانک مرکزی آمریکا تاکید کرد: من شخصا احساس می کنم به زمان افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا نزدیک تر شده ایم.
به گزارش سایت طلا،مارکت واچ؛ ریچارد فیشر رئیس فدرال رزرو دالاس تصریح کرد: پس از برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو و اعلام نتایج این نشست شخصا احساس می کنم فدرال رزرو به زمان افزایش نرخ بهره نزدیکتر شده است.
بر اساس این گزارش وی افزود: ما چنین احساسی داریم و بازارهای مالی نیز چنین حسی دارد که فدرال رزرو آمریکا تا اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا به نفع ارزش دلار و به ضرر قیمت جهانی طلا خواهد بود. فدرال رزرو در نشست اخیر خود تصمیم گرفت تا بار دیگر ۱۰ میلیارد دلار از محرک پولی را کاهش داده و نرخ بهره را در سطح فعلی تثبیت کند.