بلاتکلیفی ارکستر ملی و سمفونیک به جشنواره هم کشیده شد

0
۲۹۲ بازدید

         پس از گذشت ۸ روز از انتشار خبر اجرای ارکسترها در جشنواره موسیقی فجر توسط مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، وضعیت تمرینات و اجراهای ارکستر ملی و سمفونیک برای جشنواره موسیقی فجر مشخص نیست.

فرهاد فخرالدینی می‌گوید که تمرینات را آغاز نکرده‌اند. دبیر سی‌امین جشنواره موسیقی فجر نیز خبری مبنی بر اجرای قطعی این ارکسترها در جشنواره ندارد و بهرام جمالی(مدیرعامل بنیاد رودکی) می‌گوید تا زمانی که مسائل حقوقی ارکسترها رفع نشود؛ شروع تمرینات ارکسترها امکان پذیر نیست.

به گزارش ایلنا؛ در حاشیه نشست خبری جشنواره موسیقی استاد شهناز، پیروز ارجمند از احیای ارکسترهای ملی و سمفونیک تهران خبر داد و گفت: در آخرین جلسه‌ای که با آقای مرادخانی و بنیاد رودکی داشتیم هیات امنا و برنامه‌های ارکستر‌ها مشخص شد. طبق تازه‌ترین تصمیماتی که گرفتیم؛ مدیریت فنی این ارکسترها به عهده دفتر موسیقی و مدیریت اجرایی نیز به بنیاد رودکی واگذار شده است

او افزود: اساسنامه ارکستر سمفونیک نیز درحال تنظیم است و ما با رهبران ارکستر به صورت سه ماهه قرارداد خواهیم بست و درصورت تایید کارشان این قرارداد‌ها تمدید خواهد شد. ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی قطعا در جشنواره موسیقی فجر اجرا خواهند داشت و تمرینات آن‌ها نیز از هفته دیگر آغاز خواهد شد.

اما در فاصله‌ی کوتاهی به جشنواره؛ حسین ریاحی(دبیر سی‌امین جشنواره موسیقی فجر) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ درباره اجرای ارکستر ملی و سمفونیک در جشنواره موسیقی فجر گفت: تا این لحظه خبری مبنی بر حضور قطعی آنها در جشنواره نداریم اما صحبت‌هایی مبنی بر حضورشان در جشنواره شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8673