بساط امضافروشان را جمع کردیم

0
۱,۴۵۴ بازدید

#وزیر_راه_و_شهرسازی گفت: شیوه‌نامه‌های جدید در راستای کاهش تخلفات برخی از #مهندسان ارائه شده است، در پی اعمال محدودیت‌ برای #امضافروشان هستیم، کسانی که مخالف این #شیوه‌نامه‌ها و #آیین‌نامه‌های جدید هستند از امضافروشان و متخلفان حمایت می‌کنند و منافعشان در امضافروشی است.

آخوندی در حاشیه کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی در پرند تصریح کرد:

گروه امورزیربنایی-وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۵۰ هزار مسکن مشارکتی در کشور خبر داد و گفت: مسکن مهر تراکم بسیار سنگینی را در شهر ایجاد کرده اما تراکم در مساکن مشارکتی نهایتا ۲ طبقه است.

به گزارش جهان اقتصاد، عباس آخوندی در حاشیه کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی در پرند در جمع خبرنگاران گفت: ارائه خدمات قطار حومه‌ای به ساکنان پرند افزایش یافته است و اکنون روزانه ۱۴ زوج قطار بین تهران و پرند تردد می کنند، که این تعداد در گذشته ۴ زوج بوده است.

وی گفت: افزایش خطوط قطارهای حومه‌ای از پرند تا تهران می تواند در افزایش تعداد تردد قطارها موثر باشد، اکنون از تهران تا «تپه سفید» ۳ خط ساخته شده است، که بنا داریم، این تعداد را به ۴ خط برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در حال حاضر مسیر اسلامشهر تا پرند یک خطه است، گفت: مسیر اسلامشهر تا پرند، به زودی ۲ خطه شده و از «تپه سفید» تا اسلامشهر هم سه خطه می‌شود و به تبع آن سرعت قطار حومه‌ای و تعداد آن افزایش می یابد.

آخوندی افزود: سیاست حمل و نقل ما در پرند، ریل‌پایه است و در این شهر می بایست، ۸ کیلومتر ریل سبک ایجاد شود.

**پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به شورای پول و اعتبار

وی سپس در پاسخ به سوالی در مورد افزایش تسهیلات خرید مسکن گفت: پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن را به شورای پول و اعتبار داده‌ایم و شورای پول و اعتبار باید در مورد آن تصمیم بگیرد.

این وزیر دولت دوازدهم در ادامه از ساخت مسکن مشارکتی در پرند خبر داد و گفت: شرکت عمران شهرک‌های جدید اقدام به ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن مشارکتی کرده است.

وی با بیان این که مسکن مهر تراکم بسیار سنگینی را در شهر ایجاد کرده اما تراکم در مساکن مشارکتی نهایتا دوطبقه است، افزود: این طرح در اصفهان، شیراز و مشهد و در برخی از شهرها شروع شده و امروز ساخت سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مشارکتی در پرند هم کلنگ‌زنی شد.

آخوندی در خصوص طرح های افتتاح شده در پرند گفت: از پروژه های مسکن مهر پرند فقط بازدید کردم و آن‌ را افتتاح نکردم.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بساط امضافروشان را جمع کردیم، گفت: شیوه‌نامه‌های جدید در راستای کاهش تخلفات برخی از مهندسان ارائه شده است، در پی اعمال محدودیت‌ برای امضافروشان هستیم، کسانی که مخالف این شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های جدید هستند از امضافروشان و متخلفان حمایت می‌کنند و منافعشان در امضافروشی است.

وی با بیان این که مهندسی که یک ساختمان را طراحی می کند، باید به خوبی ماموریت خود را انجام دهد، گفت: مردم باید به خدماتی که مهندس ارائه می‌دهد پول بدهند نه بابت امضافروشی و هیچ کس نباید از محل امضافروشی ارتزاق کند، فساد باید در کشور جمع شود، نباید از امضافروشان حمایت کنیم بلکه باید طرفدار حقوق مردم باشیم .

آخوندی به تضاد منافع شهرداری در آیین نامه های پیشین اشاره کرد و گفت: پیش از این شهرداری ناظر بر عملکرد مهندسان و هم مالک بود که در این شرایط تضاد منافع ایجاد می‌شود و ما با این اقدام خود قصد تفکیک این منافع را داشتیم.

در ادامه حبیب الله طاهر خانی اظهار کرد: کلنگ۳۴۰۰ واحد مسکن مشارکتی در فاز ۶ در شهر پرند بر زمین زده شد که این طرح با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین کلنگ زنی ۵۰ هزار واحد مسکن مشارکتی در کشور تا پایان سال انجام می شود.

مدیرعامل شرکت عمران پرند نیز در خصوص مسطح سازی اراضی گفت: عملیات مسطح سازی، خاکبرداری به همراه خدمات زیربنایی اراضی موسوم به ۸۸ هکتاری با اعتباری ۳۸۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

محسن وطن خواهی افزود: اراضی مذکور در پهنه مسکونی با تراکم کم و حدود ۳۵۰۰ نفر است که به صورت یک محله با ۴ زیر محله احداث می‌شود.

وطن خواهی با اعلام خبر کنلگ زنی نیروگاه خورشیدی پرند، جزئیات این پروژه را تشریح کرد و گفت: نیروگاه خورشیدی پرند در حاشیه جنوبی این شهر و نزدیک به آزاد راه تهران-ساوه و بزرگراه فرودگاه امام خمینی واقع شده است با مساحتی در حدود ۲۰ هکتار و اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال احداث می شود.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با اشاره به تاکیدات دولت تدبیر و امید مبنی بر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، گفت: این نیروگاه ظرفیت تولید انرزی برق خالص در حدود ۱۷ هزار مگاوا ساعت، در سال را دارا بوده و از اهمیت فراوانی برخورد است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=88383